Leden 2007

7./STÍNY POUZE ZNAMENAJÍ ŽE JE NABLÍZKU SVĚTLO 1.část

26. ledna 2007 v 18:07 | Lentilka |  Něco jako tma
Pomalu jsem se probudila,otevřela jsem oči a překvapeně zírala do stropu,cítila jsem se svěží. Cítila jsem se naprosto skvěle. Pomalu jsem se posadila,pořád jsem čekala kdy na mě zaútočí cizí tlak ,ale nic se nedělo. Promnula jsem si oči,zírala jsem pořád upřeně před sebe a přemýšlela. Moje jediné přání bylo aby se tlak nevracel. A taky vidět Alexe. Třeba bych zvládla vypnout svojí směšnou schopnost.

6./NEMILOVAT TĚ 6.část

24. ledna 2007 v 19:43 | Lentilka |  Něco jako tma
Když jsem kolem sebe,ale ucítila ledové sevření a ovanul mě teplý vzdcuh domu překvapeně jsem otevřela oči. Znovu mě nesl v náruči jako bych byla nic. Opřela jsem si hlavu o jeho rameno,zavřela oči a užívala si volné mysli. Všechno to bylo pryč,nechápala jsem to,ale bylo to pryč. Najednou mě pustil, s výkřkem jsem dopadla na postel, rychle jsem se znovu postavila,ale ten rychlí pohyb mi zamotal hlavu. Cítila jsem jak mi nohy povolují,znovu mě zachytila ta pevná ledová náruč. Mátožně jsem se posadila.

6./NEMILOVAT TĚ 5.část

23. ledna 2007 v 20:27 | Lentilka |  Něco jako tma
Probudila jsem se zděšeným trhnutím,jako by do mého poklidného temného spánku něco proniklo,zamžourala jsem do tmy,nikde nic,ale něco jako by na mě útočilo,něco mi tlačilo na mozek,doslova,vytlačovala moje myšlenky a málem jsem se nemohla nadechnout. Zděšeně jsem se snažila uklidnit,vyhnat z hlavy všechen ten cizí tlak.

Citáty o lásce

23. ledna 2007 v 20:22 | Lentilka |  Story
Láska je jako mrholivý déšť, který se snáší jemně, ale rozvodní řeku...

Jen 3 slova v srdci měj:MILUJ,TRP A ODPOUŠŤEJ!!

kapka lásky je víc,než oceán rozumu

Nikdy nevěř nikomu,kdo ti říka milujutě.Věř tomu kdo v slzách říká miluj mě...
O lásce se nediskutuje. Láska je.

Dva milostné dopisy píšeme nejtíže: první a poslední.
Všem věř a nikomu nedůvěřuj!

Láska je pohádka života - s tím rozdílem, že nemívá vždy šťastný konec.

Nemohu společně s Tebou, však ani bez Tebe žít.


Láska může umřít na pravdu, přátelství na lež.

Duše jsou tak silné, že jsou schopni obětí, jejichž vědomí je, že milované osobě zajistí štěstí. Honoré de Balzac

Věřila jsem,že Ty jsi jiný. Byl jsi pro mě nová země ve starém kontinentu. Byl jsi vše v co jsem věřila, moje nebe v pekle, ale stal si se tím, co jsme oba tolik nenáviděli. Stal si se vším, co nemám ráda. Věděla jsem, že se to stane, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem NEVĚŘILA, že ty jsi jiný... Lentilka

Zbabělcem nejsi dokud to na tebe všichni křičí, zbabělcem se staneš tehdy, když řekneš ne příteli v nouzi, když utečeš před láskou která mohla být krásná nebo když nežiješ život, který ti byl dán. Lentilka

Člověk, který nemiluje a před vším se schovává se může nazívat hrdinou, když zachrání svět, ale ten co přijde k někomu koho nezná, podá mu ruku a řekne "pojď se mnou, chci ti věřit" je hrdina daleko větší, protože místo, aby se snažil porazit ostatní, porazil nejdříve sám sebe. Lentilka

Věřit v něco a věřit někomu jsou dvě úplně rozdílné věci. Protože věřit v něco je pouze sebeklam, kterým uspokojujete duši, ale věřit někomu je obět a hazard, protože lidé jsou různí a často ti kterým věříme jsou právě ti nejhorší od kterých by jsme se měli držet dál. Lentilka


"Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu." Richard Aldington

6./NEMILOVAT TĚ 4.část

22. ledna 2007 v 19:34 | Lentilka |  Něco jako tma
"Musí utéct,musí,proč tam jen tak stojí! Ať uteče! Sam jí měla dostat pryč!" "Chci jen jí,nic jiného,jen jí,musí zaplatit!" "Musím jí dostat ven,Alex si poradí,ale co s ní proboha?" Všechny ty myšlenky do mě narazily jako blesk,zatřásla jsem hlavou,otevřela oči a pohlédla na Alexe a toho chlápka. Pořád mu držel na hrudi nůž,blýsknul po mě pohledem a potom aniž by od chlápka odtrhl zrak procedil skrz zuby "Vypadni Eriko,zmiz"řekl to tvrdým tonem,ale byl v tom podtón strachu,něhy. Nevšímala jsem si toho a přikročila k nim ještě blíž. Teď už jsem stála vedle Alexe,jeho zuřivost se do mě vpíjela jako inkoust do papíru. "Dej mi jen jí,víš,že nic víc nechci,nechám tě nepokoji,jen mi jí vydej"řekl chraplavým hlasem ten chlap. Alex ho tak rychlím pohybem,že jsem to stěží postřehla praštil násadou nože do krku a potom mu ho zaryl víc do kůže na hrudi. Trochu se k němu přiklonil a vycedil nenávistně skrz zuby "Nikdy"

Kdo by hrál Eriku?

21. ledna 2007 v 17:23 | Lentilka

Kdo by měl hrát Eriku v mé knížce? Anketa!! Hlasujte!:)


6./NEMILOVAT TĚ 3.část

21. ledna 2007 v 14:16 | Lentilka |  Něco jako tma
Cítila jsem jako kdyby mi někdo vlil do žil znovu život,mohla jsem plesat radostí. Oči se mi radostí zaplnili radostí,pořád tu ale byla ta otupující strašlivá bolest. Cítila jsem tíhu na očích. Snažila jsem se je udržet otevřené,abych nespustila Alexe ani na moment z očí. Nešlo to,bolest všechno přehlušovala,tlak na hlavě neustával,pouze se zvětšoval. Alex stál nade mnou a utíral mi čelo,všimla jsem si ,že jeho ruka je celá od krve,mojí krve. Vyděšeně jsem se na něj podívala,nedíval se na mě,jeho oči byli skryté v šeru a jeho ruce po mě starostlivě bloudili. "Alexi" řekla jsem pomalu.

Moulin Rouge

20. ledna 2007 v 22:45 | Lentilka

Muži chladnou, jak půvaby vadnou a léta začnou přibývat. Ať je broušený tak či onak, diamant nic nepřekoná, diamant je náš nejlepší kamarád... Paříž, 1900.

Christopher

20. ledna 2007 v 21:07 | Lentilka
Christopher, zvaný Chris, je roztomilý hnědovlasí kluk, který neví co chce.

Zakletá Ella

20. ledna 2007 v 20:47 | Lentilka
Zakletá Ella

Ella Enchanted


6./NEMILOVET TĚ 2.část

20. ledna 2007 v 20:43 | Lentilka |  Něco jako tma
Vešla jsem za ním,napřáhla jsem se k druhé ráně,to už čekal. Zachytil mojí ruku v půli pohyby a smeknul s ní dozadu. Bolestně jsem s rukou cukla,ale nešla to,svíral jí v ocelovém sevření,z jeho dotyku jsem cítila slabé teplo jeho kůže,opravdu slaboučké,ale cítila jsem ho,Deimos byl vždycky studený na kůži. Nechtěla jsem to ale řešit teď. Švihla jsem rukou směrem k sobě,jeho ruka se zkroutila a moje byla volná. Noha mi vyšvihla jako blesk. Zasáhla jsem ho přesně do břicha,překvapeně si mě změřil z uctivé vzdálenosti. Možná proti němu mám šanci.

Let's dance

20. ledna 2007 v 20:37 | Lentilka
Motto:Každý si zaslouží šanci následovat své sny… ale někteří lidé mají jen jeden pokus.

Super náhradník

20. ledna 2007 v 20:30 | Lentilka
Další z mnoha desítek filmových adaptací her Williama Shakespearea.

Keanu Reeves

20. ledna 2007 v 20:25 | Lentilka
http://img.osobnosti.cz/foto_original/12/28/12288-0003.jpg


Keira Knightley

20. ledna 2007 v 17:31 | Lentilka

Josh Hartnett

20. ledna 2007 v 17:19 | Lentilka


Miluj mě,prosím

20. ledna 2007 v 17:09 | Lentilka
Mladý, talentovaný bankéř je posedlý představou, že krásná dívka, kterou pravidelně potkává v kavárně, je jeho bývalou životní láskou. Zahoří touhou získat ji zpět. Začne ji pravidelně sledovat při jejích návratech domů, postupně se stále více a více přibližuje... Jednoho dne získá potřebnou odvahu a vkrade se až do jejího apartmánu. Jeho touha ho zde přivede až k nebezpečnému odhalení, které může změnit celý jeho život - a nejen jeho...

Pearl Harbor

20. ledna 2007 v 17:08 | Lentilka
"Láska, válka a nejmohutnější letecký útok, jaký kdy byl natočen!"

Domino

20. ledna 2007 v 16:20 | Lentilka
"Jsem lovec lidí."

Pýcha a předsudek

20. ledna 2007 v 16:18 | Lentilka |  Love
"Nejhorší je, když někoho k smrti nenávidíte a zároveň bez něj nemůžete být."

 Pýcha a předsudek - Jane Austen

FAVOURITE 10/10 


Když už se vám nepodařilo přečíst knížku, podívejte se na film! Je to úžasný příběh lásky. Příběh o pýše, která zaslepí a příběh o předsudcích, které nemusí být oprávněné. Je to nesmrtelný příběh Elizabeth a Pana Darcyho. Až postupně přicházejí na to, jak se mají rádi. Až po čase zjišťují věci, které netušili. Mění své názory, své předsudky. A někdy musí i pýchy stranou před láskou. Je to úžasný příběh dvou lidí, kteří se perou s osudem podle svého. A nakonec to Jane Austen popsala skvěle. A když zvládnete přečíst tuhle knížku, určitě jste právě poznali příběh, který se jen tak neztratí. Příběh o lásce, kterou můžete potkat kdekoliv.

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby.
Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka, panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?


Pýcha a předsudek (2005) - plakát
Cover from AMAZON