Září 2007

1./OSUD JE VRTKAVÝ 4.část

29. září 2007 v 18:21 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Když bouchnou dveře obě se rychle postavíme a seběhneme ze schodů. Výtahu si vůbec nevšímáme a mě přijde, že stějně běžíme moc pomalu i když bereme schody po třech. Jednou mi uklouzne noha a já málem sjedu schody po zadku. Už jenom pár schodů a vyběhli bysme z hlavních dveří. Už chci vyběhnout, ale Tara mě chytne za ruku a strhne dozadu. Ukáže na dveře a já si konečně všimnu stínu, který stojí na kraji dveří. Jenom mi rukou naznačí, ať zůstanu stát. Nemusí mi nic říkat, stojím jako přimrazená.

1./OSUD JE VRTKAVÝ 3.část

25. září 2007 v 23:06 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Ozvalo se pronikavé zazvonění telefonu. První zazvonění. Druhé. Prudké zabušení na dveře. Obě jsme sebou trhly. Popadla jsem jí za ruku a vtáhla do svého pokoje.
"Jak máme utéct?"zašeptala jsem vyděšeně. V jejích očích se objevil vítězný i prohnaný lesk.
"Neutečeme, jenom se schováme."zašeptala. Vběhla před dveře a zajela botama do poličky, aby vypadaly odloženě. Mojí bundu uklidila do skříně a táhle mě za sebou na balkón.

1./OSUD JE VRTKAVÝ 2.část

24. září 2007 v 23:24 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Doběhla jsem domů a opřela se o dveře. Prudce jsem vydechla a cítila, jak se mi na čele začel perlit pot. Venku bylo nádherně, ale všechno už to začínalo mít pravý nádech podzimu. Počkala jsme si na výtah a vešla do bytu. Pořád byl prázdný a stejný jako když jsem ho opustila ráno. Shodila jsem ze sebe bundu a boty a vešla do mého pokoje. Sedla jsem si ke stolu a vzala do ruky tužku. Až teprve teď jsem znovu začela myslet logicky. Co mám psát? Je to naprosto kravina psát něco o čem nevím. Nevím, co chci psát. Vztekla jsem pustila tužku na stůl a opřela se o židly a zaklonila hlavu.

1./OSUD JE VRTKAVÝ 1.část

23. září 2007 v 12:37 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Rychle projdu tmavou chodbou. Vím, kam mířím. Otočím se ke dveřím po mojí pravici a otevřu je. Vidím v nich ulici. Prázdnou a tmavou. Vyjdu z nich ven a pocítím tu tlakovou vlnu, která přeze mě přeběhně. Vím, kde jí mám hledat. Bydlí ve starém domě kousek od mojí školy. Přeskočím plot a dojdu pod její okno. Roste jí tam velká třešeň. Vyhoupnu se na ní a po větvi přiručkuju, až k jejímu oknu. Sedí u stolu a vypadá zamyšleně. Před ní leží pár učebnic, ale její pohled je nepřítomný. Cítím zimu, jak se mi zahryzává do rukou. Slabě zaťukám na okno. Téměř vyskočí a rozhlédne se po celém pokoji. Uvidí mě a už není vyděšená. Možná jenom trochu překvapená. Cizí holka se jí houpe před okenem na větvi jako Tarzan. Pootevře okno.

Prolog

18. září 2007 v 22:04 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Sophie pomalu otevřela oči. Ležela na posteli s hlavou dolů. Vlasy se jí téměř dotýkaly země a krev se jí hromadila v hlavě, tak že cítila slabý tlak ve spáncích. Oči otevřela ve stejnouch chvíli, co zazvonil telefon. Rychle se zvedla a vzala si sluchátko k uchu. Měla na sobě dlouhé vytahané tepláky, na nohou plyšové bačkory a vytahané tričko. Vlasy měla rozpuštěné a rozhozené kolem celého obličeje. Ve slabém světle působily tmavě hnědě. Zvědavě přimhouřila oči a aniž by dotyčný ve sluchátku stačil něco říct, sama promluvila.
"Ahoj Alle."

Kniha Vyvolených

18. září 2007 v 21:29 | Lentilka
Dobře, tohle by měl být provizorní název mojí knížky. Mám lehce načrtnutý děj(pouze v mojí hlavě) Chtěla bych aby tahle knížka měla trochu srovnaný děj. Žádné zmatky, ale změny konce budou jako vždycky. Bez toho bych se neobešla. Vlastně nemám ještě konec. Mám hrubě načrtnutý děj a doufám, že vás to bude bavit. Vážně doufám,

7./DOBRO I ZLO 2.část

9. září 2007 v 20:19 | Lentilka |  Temnota světla
Všichni tři mlčíme, ale já si jako první všimnu něčeho podivného. Něčeho, co by tu nemělo být. Je to podivné chvění jako strach, ale přitom mám pocit jako by přicházelo i něco podivně známého. Williem i Carlos mlčí a vypadají naprosto klidně. Les už vykresluje všude kolem děsivé stíny. Něco se blíží. Není to zlo, ale není to dobro. A není to samo.

7./DOBRO I ZLO 1.část

8. září 2007 v 21:07 | Lentilka |  Temnota světla
Uvidím jeho oči přímo před sebou. Jeho tvář. Jako by stál vedle mě. Nemožné. Will vypadá skoro jako přízrak. Ale slyším v hlavě jeho hlas. "Kde jsi?"ptá se mě naléhavě, ale já mu nedokážu odpovědět.

Temnota Světla

8. září 2007 v 19:33 | Lentilka |  Temnota světla
Mám jenom pár dotazů ohledně Temnoty Světla :)

Save the Last Dance 2

4. září 2007 v 21:55 | Lentilka
Drama / Hudební / Romantický
USA, 2006, 90 min
Znovu jako jednička. Balet, láska, sny a tanec. Nová herečka, nové prostředí, nový příběh. Budete chtít tančit!
http://www.lovefilm.com/lovefilm/images/products/5/80085-large.jpg

Tanec s vášní

4. září 2007 v 21:45 | Lentilka
Tanec s vášní - Center Stage
Jsou mladí, talentovaní a plní energie. Každou hodinu každého dne věnují přípravě na své životní poslání. Trénink studentů baletní školy je stejně namáhavý jako příprava vrcholových sportovců. Každý z nich chce uspět, ale hvězdou se stanou jen ti nejlepší. Fascinující svět studentů klasického baletu pojímá renomovaný režisér Nicholas Hytner jako strhující dramaprofesionálních ambicí, lásky a nenávistiTanec s vášní - plakát.

Premonition (Předtucha)

3. září 2007 v 17:41 | Lentilka
Premonition (Předtucha)
Hrají: Sandra Bullock, Julian McMahon, Jeff Galpin, Nia Long, Amber Valletta
Režie: Mennan Yapo Rok: 2007

6./STŘEPY MINULOSTI 8.část

2. září 2007 v 21:32 | Lentilka |  Temnota světla
Jeho hlas mi pořád zní v hlavě i když otevřu oči. Mám pocit jako by mě někdo přejel parním válcem. Všechno v těle mě bolí a oči mám slepené jako kočka. Promnu si je rukou a pomalu vstanu. Zjistím, že svítá a já mám pocit jako bych sotva zamhouřila oči. Vzpomenu si na Sierru. Na Endéze. Potom na jejich slova. Zamrazí mě, ale rychle vstanu a podívám se z okna. S úsvitem mě vyzvedne. Takhle to řekla. Kdo? Jak jsem mohla bejt tak hloupá a nezeptat se na to? Možná proto, že jsem byla vyklepaná a bála jsem se o svůj život? Špatná výmluva na otázku ohledně toho za jak dlouho mě najde Ita Este.