Prosinec 2007

5./ZÁBLESKY NOCI 6.část

27. prosince 2007 v 21:15 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
V kuchyni najdu jenom sedět Mayu, která když mě uvidí vycházet z ložnice pouze přimhouří oči. Rozhlédnu se po Constantinovi, protože mi vůbec nedělá dobře, že tu mám být jenom s ní. Znovu mě promění v psa a co já potom? Vyštěkám to do světa? Těžko.

Manon Lescaut

27. prosince 2007 v 19:15 | Lentilka |  Love

Manon Lescaut -- Vítězslav Nezval

http://www.countryworld.cz/images/imgdatabaze/thumbs/463.jpg
Není to klasická četba. Je to zamilovaná příběh. A Manon v něm podle mě nehraje nejkladnější roli. Je to čtivé i když je to psané jako báseň. A zvládnete to přečíst hodně rychle. Je to půvabná milostná báseň o naivitě.

Manon Lescaut - anotace
Milostný příběh abbého Prévosta proměnil Vítězslav Nezval v jevištní báseň, v níž jde především o zachycení citových prožitků půvabné Manon a chudého rytíře Des Grieux. Manon, dychtivá přepychu a flirtu, přijímá obdiv a dary bohatých Duvalů a naivně si myslí, že tím pomáhá svému chudému rytíři. Nejrůznější intriky však nakonec dohánějí milence k deportaci za moře a k záhubě.
Manon je můj osud. Manon je můj osud.
Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první a poslední můj hřích,
nepoznat Manon, nemiloval bych.
Manon je motýl. Manon je včela.
Manon je růže, hozená do kostela.
Manon je všecko, co neztratí nikdy svůj pel.
Manon je rozum, který mi uletěl!
Manon je dítě. Manon je plavovláska.
Manon je první a poslední má láska.
Manon, ach Manon, Manon z Arrasu!
Manon je moje umřít pro krásu.

Snow Queen

26. prosince 2007 v 23:59 | Lentilka
Kai a Gerda / Sněhová královna - Snow Queen
Snow Queen,
Kanada 2002.
Režie: David Wu.
Hrají: Bridget Fonda, Chelsea Hobbsová, Robert Wisden, Sage Brocklebank, Rachel Haywardová a další.

5./ZÁBLESKY NOCI 5.část

22. prosince 2007 v 20:35 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
"Dneska spala vedle mě na posteli. Jestli mám zakusit ještě jednu noc, kdy mi přiloží drápy na krk a potom se bude celou noc vrtit, tak to nejspíš nepřežiju." Řekne Constantin a Maye ztuhne úsměv.
"Víš co? Zkusím to hned." Odvětí jako by nic.
Znovu ke mně natáhne ruce a zavře oči. Vypadá jako že se pekelně soustředí. Přímo cítím ten vztek. Ta síla mě zvedne ze země a kolem mě začnou běhat modré paprsky. Šimrají a já přivřu oči, protože je to jako stát uprostřed víru a k tomu mě světlo pálí v očích. Zahýbu prsty a úlevně ucítím pod nohama pevnou zemi. Podívám se na sebe a mám na sobě znovu to dlouhé tričko a konečně vypadám jako člověk.

Maya versus Sofie

19. prosince 2007 v 13:21 | Lentilka

Vyvolení Pics

16. prosince 2007 v 21:57 | Lentilka

Golden Compass

16. prosince 2007 v 12:51 | Lentilka


http://i194.photobucket.com/albums/z190/pietruch_fdb2/golden-compass-poster-750.jpg

Hrají: Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green, Dakota Blue Richards, Ian McShane

Režie: Chris Weitz

Rok: 2007


Kouzelná romance (Enchanted)

16. prosince 2007 v 12:45 | Lentilka |  Movie
Osobně miluju disneyho pohádky. A teď se překonal. Protože převedl pohádku do realného prostředí. Poznáte princeznu, která se propadne do reality dnešního světa. Prince, kteří za ní budou bojovat i zlou královnu, která půjde po princezně, aby jí nemusela předat trůn. Doporučuji pro ty, co mají rády Disneyho, nebo ho alespoň měli rádi. Tohle není pro děti. TO je spíš pohádka pro dospělé. O lásce. Kdo by odolal?

Obrázek “http://www.div.cz/img/anim/k/kouzelna-romance.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Hrají: Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden, Timothy Spall, Susan Sarandon
Režie: Kevin Lima
Rok: 2007

Film o pohádkové princezně (AMY ADAMS) z minulosti, kterou zlá královna (SUSAN SARANDON) přemístí do současnosti, je spojením klasické pohádky společnosti Disney s příběhem z moderního New Yorku. Záhy poté, co se ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem (PATRICK DEMPSEY) princezna Giselle nucena měnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? KOUZELNOU ROMANCI režíroval Kevin Lima (Tarzan, Eloise a Vánoce) podle scénáře Billa Kellyho (Dožeň, co se dá). Původních písně pro Kouzelnou romanci složila v minulosti velice úspěšná dvojice autorů - skladatel Alan Menken a textař Stephen Schwartz (Pocahontas, Zvoník u Matky Boží). (oficiální text distributora)5./ZÁBLESKY NOCI 4.část

16. prosince 2007 v 1:21 | Lentilka
Sedím u dveří na balón a dělám, že nevidím, jak vejde Constantin do pokoje. Můžu téměř přesně určit, co dělá i místo kde je. Radši bych ale byla člověk a ne pes. Vzdám se toho perfektíního sluchu, všeho. Nebudu muset chodit po čtyřech.
"Sofie, vím, že se nejspíš zlobíš, ale vážně jsem tě potřeboval schovat. Kdybys tady někde byla tak by to poznal."řekne omluvně, ale já nemusím se dívat, abych věděla, že má na tváři provinilý výraz, ale současně i ten nepatrný pobavený úsměv.
Hajzle, kdybys chtěl vymyslíš lepší způsob, jak mě schovat. Nemusel jsi prosit blond girl, aby mi pomohla. Vážně ne.

Rytmus

16. prosince 2007 v 0:39 | Lentilka

Pictures

12. prosince 2007 v 13:00 | Lentilka |  Kniha Vyvolených

Vyvolení

11. prosince 2007 v 21:54 | Lentilka
Písničky- Co si při psaní téhle knížky někdy pustím:-)

Písnička k Něco jako tma

11. prosince 2007 v 21:32 | Lentilka |  Něco jako tma
Jestli jste ten příběh četli, možná vám tohle připomene konec. Jak se Erika loučí s Alexem. :-)

5./ZÁBLESKY NOCI 3.část

10. prosince 2007 v 21:31 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Měla jsem takový divný pocit. Otevřela jsem pomalu oči a snažila se zorientovat v tom, kde jsem. Pohled na černou pohovku mi to ihned objasnil. Když jsem ale uviděla blonďatou nádheru, jak se nade mnou sklání trochu jsem se vyděsila. Respektivě zavřískla. Měla tmavě rudou pusu a tmavě hnědé oči. Její vlasy byly jako z papíru, dlouhé až k zádům a téměř se dotýkaly pohovky. Už jenom za to jsem jí neměla ráda. A potom, nevěřila jsem jí. Stála tu nade mnou a prohlížela si mě. To není normální. Ne v mém světe.

5./ZÁBLESKY NOCI 2.část

9. prosince 2007 v 1:27 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Trochu ublíženě se na něj podívám, protože tu stojím jenom v tom lehkém oblečení a bosa. Chvilku mu to trvá než pochopí a rozejde se ke svému černému autu. S úlevou se zabořím do sedačky a podívám se na svoje špinavé nohy.
"Kam jedeme a proč jsi mě sem přivedl?"zabručím trochu naštvaně i když vlastně nevím, co je lepší a horší. Pokusil se mě otrávit- mínus bod. Pokusil se mě zachránit- plus bod. Nesmyslně mě vytáčí- mínus bod. Ještě nesmyslněji se mi líbí- plus bod. Vlastně jsem na nule.

Sofie

5. prosince 2007 v 13:14 | Lentilka

5./ZÁBLESKY NOCI 1.část

2. prosince 2007 v 22:40 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Jak jsem tak překvapeně stála a v šoku zírala na dveře, cítila jsem, jak se mi zatmělo před očima. Celý svět se zatočil a podlomily se mi kolena. Slyšela jsem v uších podivný šepot, nabádal mě k tomu, ať si zapnu amulet kolem krku. Nebyla jsem si jistá, jeslti to zvládnu, ale šepot byl neúprosný. Když cvaklo zapínání a řetízek se osadil kolem mého krku, ulevilo se mi. Jako by vstřebal trochu mojí bolesti. Zpomalil smrt. Ve chvíli, kdy jsem se vyškrábala na nohy, otevřeli se dveře a vešla Tara.
"Musíme jít."řekne rychle, ale všimne si, jak se motám a i potu na mém čele. Znovu se zakymácím a ona mě zachytí.

Constantin?

2. prosince 2007 v 17:46 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
1./ Steven Strait


2./ Freddie Prinze. Jr.
http://www.ilovefreddie.com/gallery/photoshoot/photo150big.jpg

3./Milo Ventimiglia
Obrázek “http://miloventimigliafan.com/gallery/albums/Photoshoots/Michael%20Ballard/normal_001.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

4./ Colin Farell
Colin Farrell

Vývoj příběhu

2. prosince 2007 v 17:22 | Lentilka |  Kniha Vyvolených