Únor 2008

7./NĚKDY STAČÍ LÁSKA 1.část

21. února 2008 v 22:57 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
Četla jsem knihu pořád dál a dál a bála se, že nebudu moci skončit. Chtěla jsem vyhodit každého, kdo vejde. Až na jednoho. Když tiše jako duch vklouzl dovnitř a já si ho všimla, až když cvaknul, trochu vyděšeně jsem sebou trhla.
"Co tady děláš?" Zeptala jsem se šeptem, ale už jsem slyšela to nadšení v mém hlase. Dopadl vedle mě na gauč a vzal mojí halvu do dlaní, aby mě mohl políbit. Opřela jsem si hlavu o jeho rameno a zavřela oči. Cítila jsem, jak pomalu usínám i když jsem v posledních dnech, vlastně od té doby, co nejsem doma, zavírali oči a zmáhala mě příjemná únava.

Lovestory 2

17. února 2008 v 19:31 | Lentilka |  Story
Trochu sentimentální pubertální jednoduché.

Vytáhla jsem si tu nejkratší sirku. Udržela jsem v sobě naštvané zakletí. Teď je to na mě.
Andrea se na mě trochu ublíženě podívala,ale další dvě kámošky úlěvně vydechly, když věděly,
že ony nemusí. Byla to sázka, sázka o lásku.

Když jsem byla ve škole pokusila jsem se ho párkrát nenápadně potkat. Dařilo se mi skvěle. Do pár dní
už o mě věděl, potom to šlo jako po drátkách. Bylo otázkou chvíle dostat na něj číslo a odeslat sms. Dalo by se o mě říct,
že jsem byla skvělá. Usmívala jsem se, prostřednictvím té udrbanější společnosti jsem o něm zjistila všechno, co jsem
potřebovala a k němu se doneslo, že se o něj zajímám. Všechno to bylo perfektně promyšlené. Jmenoval se Lukáš a
chodí s naší nejprotivnější "kamarádkou". A Andy do něj byla dlouho trochu zblázněná, proto teď tohle. Cíl byl připravit
jí o něj.
Sraz jsme měli v mojí oblíbené bagetárce. Vtipný bylo, že jsem si ho, až do té doby, kdy mi ho Andy ukázala nevšimla.
Postupem času jsem si všimla, že vypadá dobře, má v sobě nějakou jiskru. Obvykle si takovýhlech kluků všímám sama.
Nebyla jsem ani nervózní, červenat jsem se přestala už v dětství. Martina, Andy a Sára seděli vedle u stolu a snažily se tvářit
nenápadně. Už jsem je živě viděla, že jak otevře dveře vybuchnou smíchy. Andy možná naštvaně protáhne obličej.
Otevřeli se dveře a on vešel. Trochu se oklepal a spadl z něj sníh. Zvědavě jsem se naklonila na stranu a pozorovala, jak se venku chumelí. Konečně pořádný sníh, už bude za pár dní prosinec. Jak jsem se nakláněla, až k té poslední štěrbině ve dveřích za sněhem, ztratila jsem rovnováhu. Ozvala se hlasitá rána, jak si židle posunula a já tvrdě dopadla na zadek. Pomalu jsem zvedla pohled a před sebou viděla Lukáše, jak špatně skrývá pobavený pohled.
"Bodla by se otázka - Jsi v pořádku?-"řekla jsem provokativně a posadila se zpátky na židli. Od vedlejšího stolu jsem slyšela jakoby tiché dávení a chrochtání, takže jsem přesně věděla, že se všechny tři lámou smíchy. Všechno šlo nádherně, seděli jsme tam skoro dvě hodiny a pokaždé když jsem se podívala na holky už vypadaly z toho čekání otráveně, ale já jsem se zatím docela bavila. Pořád tam byla taková zeď rezervovanosti přes kterou jsem ho neplánovala pustit. Pořád tu bylo to, že jsem to na něj jenom hrála, ale stejně, byla jsem, sakra, dobrá herečka. Jenomže nakonec přišel šok. Přímo od něho. Myslela jsem, že se dohodneme na další schůzce. Ledová sprcha.

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

17. února 2008 v 14:09 | Lentilka

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

Hrají:Amvewr Tamblyn , Alexis Bledel , America Ferrera , Blake Lively, Jesse Williams, Lucy Hale, Michael Rady


Pokračování úspěšného románu Sesterstvo Putovních kalhot o čtveřici patnáctiletých dívek, které se s vydatnou pomocí putovních džínsů znovu odvážně pouštějí do objevování nových citů a vztahů. Jenom z toho traileru mám pocit, že spojili všechny tři díly trochu dohromady nebo ne? :-) Možná neplánují natočit čtyři filmy, škoda:-( Ale těším se na film, vážně :-)

Probuzení tmy

14. února 2008 v 22:00 | Lentilka

Probuzení tmy

Probuzení tmy - The Seeker: The Dark Is Rising
Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
USA, 2007
Režie: David L. Cunningham
Hrají: Christopher Eccleston, Ian McShane, Jonathan Jackson, Wendy Crewson, James Cosmo, Amelia Warner, Frances Conroy
Jen on se může postavit temnotě, aby zachránil svět.
The Seeker: The Dark Is Rising

6./KONEC MÉHO DRUHÉHO JÁ 6.část

12. února 2008 v 22:50 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
"Nevím, co by s ním mohli udělat, neměli by mu ublížit, na to je pro ně moc důležitý,"řekne a pokusí se mě tím trochu uklidnit. Nenápadně schovám můj amulet na krku hlouběji pod tričko. Tohle by mohlo znamenat další problém. Už tak jich má dost. Mám samotné srdce amuletu, to neměla ani ta strašně mocná Sofie přede mnou, která mě vlastně zachránila.

Music Inspiration

11. února 2008 v 22:07 | Lentilka
Here without you -3 Doors Down


Smysl života

10. února 2008 v 19:30 | Lentilka
Doopravdy nechápu, co tím chtěl autor říci :-)
Pořád mám pocit jako bych měla najít můj smysl života. Předtím to nebylo nic a teď se snažím to nic objevit. Je to jako pocit, že nevím na co mám chuť, jakou muziku si chci pustit. Potom ani nevím, co chci psát. A tady jde o to, že bych měla najít věc, která bude mít v mém životě smysl. Které tu moc dám. Mám nespočet věcí, které můžou být důležité. Mám plnou hlavu. Potřebuju dát něčemu smysl a to je ten největší problém, co mám. Žije bez smyslu v životě a cítím se jako prázdný sud. Chci psát věty a mám plnou hlavu nápadů, ale nepřicházejí slova. Je to jako jíst suchý chleba. Nemám smysl pro realitu a bráním se jí. Je to jako nepodstatná slova zoufalce, které nedávají smysl. Možná někdo stejně beze smyslu by je pochopil, ale nikdo by nečetl tak daleko. Je to jako slova, která nemají smysl, protože ani jejich stvořil neví, jaký smysl jim chce dát. Je to psaní které začelo nikde a nikdo neví, kde skončí. Je to jako rozhovor, který začne u jídla a skončí u lesa. Je to nesmyslná konverzace, která nemá smysl. A když ten smysl odsune stranou, možná najdete smysl svého života a jestli ne, možná vám to alespoň přinese úlevu, po které přijde alespoň trocha inspirace a já zbourám tu velkou zeď, kterou jsme si postavila uvnitř sebe a nevidím přes ní. Slyším slabé hlasy a nedokážu jí přelezt, jelikož jsem to já a mám znovu zpátky svoje slova, říkám, že jí už nechci přelézt. Zbořím jí. Nadobro a konečně.

6./KONEC MÉHO DRUHÉHO JÁ 5.část

10. února 2008 v 19:13 | Lentilka |  Kniha Vyvolených
----Přidala jsem ještě dolů dva odstavce pokračování---
Trochu nervózně polknu, protože nedokážu odpovědět. Mám pohotové myšlení, ale nedokážu vymyslet nic, co by mi vůbec mohli uvěřit. Začnu si hrát s rukama a pomalu se nadechnu. Chci říct první, co mě napadne. Neuvěřími mi a já zkazím celý můj dokonalý plán. Plán, který jsem vymyslela ve chvíli, kdy mě sem postavili. Měla jsem na něj tak třicet vteřin, nemůže být dokonalý.

Hlášky moje knížky

1. února 2008 v 18:55 | Lentilka
Pár hlášek nebo konverzací nebo čehokoliv co se mi líbilo v mých knížkách :-) pouze zlomek:-)