Červen 2008

Láska a její neduhy

30. června 2008 v 0:46 | Lentilka |  Fejetony
Jak poznáte lásku? Třesou se vám ruce a na nic jiného nemyslíte? Jste v jeho objetí nejšťastnější a v naprostém bezpečí? Je to ta láska o které všichni mluví? Říkáte si "Tak to je ta láska,",ale jste si jistí? Je to ona. Nebo není. Nejspíš položit si tuhle odpověd a neznat odpověd, je chyba. Jestli odpoved není zřejmá, bude odpověď ne. Jestli je to suverénní odpoveď ano. Tak to nejspíš bude ta láska, ale jak se značí? Může někdo chtít popsat lásku? Mnoho básníku se o to snažilo, ale stejně nikde není návod, jak poznat to, co láska je. Když jí vidíte, tak jí poznáte. Čtete knihu a cítíte, že tam, tak to je láska. Ale když jí cítíte samy, můžete poměřit jak je to velká láska? Ty jsi můj přítel, ty něco míň a ty jsi pro mě vším. Můžete to měřit? A jestli ano, jaká jsou měřítka pro pravou lásku? Je to jenom někdo u koho jste šťastní nebo to potřebuje i pocit "Ty jsi ten pravý a já to vím." Zažíváte to někdy nebo je to pouze to o čem se čte a není to skutečné? Podívejte na dnešní svět, nenávist, zrada, utrpení, podvádění. Může v tom existovat pravá láska? Láska ano, ale ta pravá. Nejspší ne. Nebo jí znáte a víte jak vypadá? Znám lásku a mnoho jejich podob, ale nevím jak vypadá ta pravá a bojím se, že jí nepoznám. Nebo že jí nemám a poznám jí později. To mě uklidňuje, to že až přijde tak jí poznám. Ale co je potom ta láska, kterou cítí tolik lidi? Je to ona ta pravá a může jich být víc? Co když ta pravá láska je to i teď v každém vztahu? Není to trochu málo? Ten pocit, že byste bez něj mohli žít? Ne, to je jenom lidské. Vyrovnat se se ztrátou a žít dál. Znovu hledat tu pravou lásku a jednu z těch mnoha, povýšit jako tu pravou. Poznáme ji a třeba už jí i známe. Musíme jí poznat, jinak by v tom nebyla ta čistota. Můžeme jí zapírat, jak často to děláme. Ale když si to přiznáme, tak už to víme. Je to jako když je to pevně daná věc, kterou ste přehlíželi. A jestli to tak není, tak pro mě pomíjí kouzlo pravé lásky. Protože jestli existuje i někdo, kdo jí může mít a nepozná jí a opustí. Tak to prostě není ta pravá láska. A i ten pojem by se proto měl vymazat ze všech knih a myslí. Kolik básníků by bez slova láska ztratilo práci?

1./Mezi životem a smrtí 4.část

26. června 2008 v 21:55 | Lentilka |  La fin
"Pojď, ukážu ti to tady,"řekne a natáhne ke mně ruku.
"Kdo tady žije?" Zeptám se zmateně a chytím se ho.
"Lidé jako my, duchové,"řekne trochu pobaveně a po prašné cestě mě vede pomalu dolů do města. Přibližujeme se velkým světlům. Když odtrhnu oči od města a rozhlédnu se kolem sebe, spatřím hromady světlušek, které tančí ve veselých obrazích nad polem. Potom hvězdy. Jsou tak blízko, jako by stačilo natáhnout ruku.

1./Mezi životem a smrtí 3.část

8. června 2008 v 11:23 | Lentilka |  La fin
Nějaká magická nesmiřitelná sílá mě držela. A já jsem si až teď uvědomila tu palčivou jistotu, že nejsem naživu. Bylo to v tu chvíli, kdy mnou prošel muž a ani se neotočil. Celou tu dobu, co jsem se tady toulala jsem se lidem vyhýbala jako by do mě mohli narazit. Ale teď mnou zezadu prošel muž a nevšiml si ani náznaku ničeho divného. A to bylo to, co mě dostalo. Nesnesla jsem to, že mám být neviditelná. Že nemůžu nikoho obejmout, že mě nikdo nemůže právě teď chytit za ruku a podržet. Nikdo neřekne "Je to dobrý, vzpamatuj se, byl to jen sen," nikdo to neřekne.

The Covenant

8. června 2008 v 8:53 | Lentilka
http://www.litchfieldvideo.com/images/covenant.jpg

Síly temna

Režie: Renny Harlin
Hrají: Staven Strait, Taylor Kitsch, Chace Crawford,
Toby Hemingway, Sebastian Stan. Laura Ramsey
Pět rodinin, které mají Sílu. Jedna z nich byla zničena při honu na čarodějnice. Ale teď se sem právoplatný dědic vrací.