Prosinec 2009

The Ugly truth (Chceš mě, chci tě)

7. prosince 2009 v 22:31 | Lentilka |  Movie
The Ugly truth (Chceš mě, chci tě)


Má recenze:
Abby je trošku šílená producentka, která si přes seznamku snaží sehnat chlapa, ale moc jí to nevychází. Je krásná, ale trpí jinými ženskými nedostatky,např. nezávislost. Když se zamiluje do svého souseda, kterého pozná po tom, co spadne ze stromu, kde se snaží zachránit svou kočku a přitom zpozoruje souseda pouze v ručníku, no docela vtipná scéna. Její podřízený Mike, který je hlavní hrdinou show The Ugly Truth jí vytáčí svou nestydatou řečí a chováním. Ale jeho nabídku o pomoc s jejími vztahy přijme, protože očividně fungují a první rande se sousedem je na cestě. Pointa je v tom, jak rozdílní lidé se můžou přitahovat a vytvořit tak šťastný pár. Komedie o tom, jak to vlastně všechno je. O nedorozumění, které mezi sebou ženy a muži mají. Mike to ve své show podává velice výstižně. Povedená komedie.

New Moon/ Alexandre Desplat/ The Score

7. prosince 2009 v 22:18 | Lentilka |  Recenze
The Twilight Saga: New Moon/ The Score/Music by Alexandre Desplat1. New Moon
2. Bella Dreams
3. Romeo & Juliet
4. Volturi Waltz
5. Blood Sample
6. Edward Leaves
7. Werewolves
8. I Need You
9. Break Up
10. Memories of Edward
11. Wolves vs. Vampire
12. Victoria
13. Almost a Kiss
14. Adrenaline
15. Dreamcatcher
16. To Volterra
17. You are Alive
18. The Volturi
19. The Cullens
20. Marry Me, Bella
21. Full Moon

Recenze

Mě osobně tenhle soundtrakc nadchl. Docela neznámý skladatel, ale scény ke kterým složil hudbu jsou možná ještě lepší hlavně díky těm tónum. Například písnička Marry me, Bella nebo Almost a Kiss v sobě mají takové kouzlo. Když jsem je slyšela poprvé naprosto mi to připomělo přesné scény z filmy. Možná se nevyrovnají nějaký soundtrackům od Hanse Zimmer a podobně, ale něco v sobě určitě mají. Nadšenci do filmu i do soundtracků by to mohli odcenit. Žádný zpěv, ale zato se podle mého názoru vyrovná soundtracku písniček, které ve filmu zazněly. Poslechněte si taky.
Lentilka

3./Smrt 4.část

6. prosince 2009 v 23:31 | Lentilka |  La fin
Už se tu stmívalo, listí bylo žlutočervené a padalo na zem. Foukal slabí vítr, ale ve vzduchu byl cítit svěží vzduch. Překvapovalo mě, že se pokaždé objevuju na jiném místě. Možná to závisí na tom s kým se přenáším. Protože tady nebyly ani stopy po něčem známém. Stály jsme na louce, kde byla vysoká zelená tráva. Nedokázala jsem si tady představit nějaké roční období, protože pokaždé to tady vypadá jinak. Jako kdyby si příroda dělala, co chce. Na té louce vonělo jaro. Stromy, které tohle místo celé skrývaly,tomu dodávaly až omamnou vůni borového lesa.
Znovu dojdeme po cestě až do toho samého města. Nejsem si jistá, jestli mám říct, že už jsem tady byla, když se mě zeptá. Ale to, že už znám půlku města sama by mě mohlo prozradit. Nemá cenu vysvětlovat tady to, co sama pořádně nechápu.Jako minule je ve městě nějaká slavnost. Ale ještě pořádně nezačla, všechno to vypadá jako uspěchané přípravy.
"Začíná slavnost příchodu jara, tady se oslavuje podle vlastních pravidel. Počasí je tady trochu nevyzpytatelné,víš. Mělo by to začít zítra v sobotu, ale už teď je to docela něco. Do týdne by měly skončit.
"Já vím, byla jsem tady, když končili,"řeknu tiše a vzpomínám na den, kdy jsem sem přišla poprvé a ohromeně na to zírala. A přesně to se ještě nestalo.
"Jak přesně jsi se vlastně vrátila v čase?"

Zlodějka č.3

6. prosince 2009 v 18:11 | Lentilka |  Story
Vyřídila jsem pár telefonátů a teď jsem mířila přímo ke zdroji. Už předtím jsem zaslechla něco, co mě vlastně tolik nezajímalo. Já jsem byla zlodějka a v tom, do čeho jsem šla teď, no to byl obchod s bílým masem. Obchodovali s lidmi, kteří měli lehce abnormální schopnosti, ale nic převratného. Nebylo divu, že na tom trhu bylo cenné všechno, co našli. Protože se toho nenašlo moc. Najděte si jen tak někoho, kdo je telepat, senzibil nebo věštec. Není to hračka. Věděla jsem o tom trhu jen tak málo, co jsem zaslechla. Vlastně jsem tomu moc nevěřila, tomu že by měli vážně nějaké velké schopnosti. Spíš měli vyvinutý nějaký šestý smysl lépe než mi ostatní.
Teď jsem si byla téměř jistá, kde by mohla ta dívka být. My zloději to máme v týhle branži jednoduchý. Každý nám radši řekne, co chceme vědět a chce s námi být zadobře. Když nám to totiž neřeknou tak si to většinou zjistíme sami. Teď jsem si ale nebyla už tolik jistá jestli mu chci pomoc. Zaplétá se s nesprávnými lidmi. Řešili jsme to celou cestu, co jsem řídila a jela tam. A jemu to bylo jedno, očividně. Nemohl jí přeci opustit. A to co mě taky štvalo bylo to, že jí neznal a přesto to vypadalo jako by jí byl bezmezně oddaný. Jako kdyby do ní byl zamilovaný. Na jednu stranu jsem to nechápala a na tu druhou mě to jistým způsobem štvalo. Nebyla jsem si jistá, jestli žárlím. Ale jo, mohlo by to být něco podobného.

Twilight saga: Eclipse (Rozbřesk)

6. prosince 2009 v 16:36 | Lentilka |  Movie
[Twilight+Eclipse.jpg]


Premiéra je už stanovena na den 30.06. 20010 tak se můžeme těšit. Jinak obsazení zůstává stejné, až na dalšího nového režisera a to je David Slade (30 dní dlouhá noc a V pasti), no to by mě zajímalo, co dostaneme od něj. :)

Režie: David Slade
Hrají: Kristen Stewart
Robert Pattison
Ashley Greene
Taylor Lautner
Peter Facinelli
Jackson Rathbone
Kellan Lutz
Nikki Reed
Dakota Fanning

Zatmění (Eclipse) je třetí pokračování o Isabelle Swanové a Edwardu Cullenovi. Příběh začíná zjištěním, že Seattle sužuje řetězec neobjasněných vražd, které jsou podle Edwarda způsobeny novorozenými upíry, kteří neovládají svou žízeň. Edward s Bellou posílají přihlášky na vysoké školy. Bella Edwardovi oznamuje, že chce opět vidět svého nejlepšího přítele (vlkodlaka) Jacoba. Edward si však myslí, že je to pro Bellu nebezpečné. Mezitím má Alice Cullenová vidinu, že je Victorie zpět ve městě a jde po Belle. Edward se o Bellu bojí a proto uzavírá dohodu s Jacobem. Bella tak tráví čas, který není s Edwardem v rezervaci u vlkodlaků. Bella připomíná svou žádost o přeměnu v upíra. Edward to zpočátku odmítá, vysvětluje Belle, že by ji mohl velice snadno zabít. Nakonec souhlasí pod podmínkou, že se za něho Bella provdá. Navzdory odporu ke sňatku si Bella uvědomuje, že strávená věčnost s Edwardem je důležitější než cokoli jiného. K Forks se blíží armáda novorozených upírů, kteří jsou ovládáni Victorií. Na bitvu se ke Cullenovým připojují i vlkodlaci. A aby toho nebylo málo k Forks se blíží Volturiovi, kteří se chtějí přesvědčit, že byli všichni novorození zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Což byla podmínka, kterou Volturiovi stanovili v Itálii Edwardovi (v 2. díle - New Moon), jinak by byla Bella zabita, protože ví o existenci upírů.


Twilight saga: New moon Recenze

6. prosince 2009 v 16:26 | Lentilka |  Recenze
Twilight saga: New moon RecenzeNew moon se mi celkově vlastně líbil o moc víc než Stmívání. Ve Stmívání mi chyběl celkový dojem po dokoukání film, kde hlavní věc, která mě dojala bylo pouze to, když Bella umírala a Edward nevěděl, jestli jí zachránit nebo ne. V new moon pro mě bylo mnohem víc citových scén. Nejspíš kvůli tomu, že jsem nemusela pouze koukat na film, ale z knížky jsem věděla, jak by se měli cítít a jak Edward trpí, když opouští Bellu. Možná proto na mě působil mnohem víc. Navíc tam byli skvélé akční scény s vlkodlaky. Ten kdo nečetl knížku a pouze šel na tento druhý díl, no tak ten musí být přímo nadšený vlkodlaky. Krásní obrovští vlci, kteří i ve skutečné lidské podobě nejsou k zahození. Jacob se zmítá mezi svojí zamilovaností do Belly a ona ho poté, co se vrátí k Edwardovi docela odpálkuje větou "On je ten pravý. Vždycky to byl on." No a chudák Jacob se dostává do vlčí deprese. Edward je možná docela statečný, že Bellu dokáže opustit. Bella trpí po jeho odchodu nočními můrami a teoreticky ztratí všechen život. Až nakonec Jacob jí dá trochu naděje na štěstí. Ale to hlavní o co Belle jde je o nebezpečí. Protože jenom tak uvidí Edwarda. No Bella byla chvílemi možná trošku naivní a depresivní, ale jinak se mi zdá její výkon docela dobrý. Jenom škoda že Edward si tam zahrál pouze na začátku a na konci. Jacobovo vymakané tělo ohromilo skoro každého a potom ten kontrast mezi ním a Edwardem byl docela výrazný. Ale Edward byl přece zničený z opuštění Belly, takže mu nebude nic vyčítat, vždyt je to přeci ten dokonalý upíří Edward. Docela půvabné scény s tím, kdy se Bella uvádí do nebezpečí jenom pro to, aby viděla Edwarda. A nakonec znovu nakonec šokující věta, tentokrát od Edwarda, ohledně jeho podmínky, aby Bellu přeměnil. Jediná vážně nepovedená scéna byla pro mě ta, kde Alice ukáže jak je Bella přeměněná a to jak spolu Edward a Bella běži zpomaleně po louce a oba zaří. TO už je trochu moc. Jinak se mi to vážně moc líbilo a dojatá jsem byla více než u Stmívání. Celkově je pro mě konečný pocit z toho filmu docela strhující, emicionálně samozřejmě. A obdivuju Victorii s jejími výraznými zrzavými vlasy, povedený scény ne?Lentilka