Únor 2010

4./Dva z nás 1.část

6. února 2010 v 16:18 | Lentilka |  La fin
Nemohla jsem mu uvěřit. Pořád se mě snažil přesvědčit, že jsem doopravdy byla pryč tři dny. Ale já se cítila spíše, jako kdybych jenom omdlela. Až na tu hlavu. Po chvíli to z něj vypadlo. To, že když existují dva duchové zároveň v jednom světě, tak mě to nejspíše zabíjí. Moje živé já ze mě nejspíše vysává energii a ničí mě. Protože není přirozené, aby dvě stejné duše existovaly zároveň. Správně. Ale to znamená, že tady nemůžu zůstat.
Seděl na posteli přede mnou a vypadal unaveně. Já jsem neustále přecházela po pokoji a něco si povídala spíš sama pro sebe. Když jsem si ho prohlédla pořádně, všimla jsem si temně fialové rány u jeho spánku. Ale nechtěla jsem se ptát. Jeho tón i oči mě zaráželi. Byli tak nepřátelské. Strašně mě to mátlo. On byl ten, který se mi snažil pomoci. Teď jsem si tím nebyla až tak jistá. Hlavně ta bolest hlavy nepřestávala. Spíše se zhoršovala.
Rozhodla jsem se, že zmizím. Zkusím najít Dereka a potom se pokusím přenést pryč, jestli bolesti přestanou. Měla jsem také strašný strach z toho, že znovu zmizím. A tentokrát tam můžu být déle a nestihnu se zachránit. Měla bych být přítomná alespoň trochu. Můžu se sem přenést zpět za pár dní a zachránit se. I když jsem si nebyla jistá, jestli o záchranu stojím. Protože já stejně zmizím. Všechny tyhle vzpomínky zaniknou. Henry se mnou ale nesouhlasil. Chtěl mě ihned přenést pryč. Já si byla jistá, že takhle slabá bych se tam sama nepřenesla. Po chvíli jsem souhlasila s tím, že za mnou musí Dereka přivést. Musela jsem se přesvědčit, že postoupil ve svém plánu.

He is just not that in to you

2. února 2010 v 16:29 | Lentilka |  Recenze
He is just not that in to you (Až tak moc tě nežere!)

Film pro svobodné, zadané, pro kohokoliv! Jsou tam rady pro každého.

Režie: Ken Kwapis
Hrají: Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Kevin Connolly

Greg Behrendt a Liz Tuccillová, konzultant a scenáristka seriálu Sex ve městě, napsali knížku, která natvrdo a na rovinu podává pravdu o mužích. Film Až tak moc tě nežere je natočený podle této knižní předlohy.

Stephenie Meyer - Twilight The Graphic Novel

2. února 2010 v 16:18 | Lentilka
Tak brzy bude existovat první díl ságy i jako komiks. Grafický román bude obsahovat úryvky z knihy a k tomu ilustrace korejského umělce Young Kim. Bude to černo bílý román.

The Host (Hostitel) - Stephenie Meyer

2. února 2010 v 16:11 | Lentilka |  fantasy
The Host je o tom, jak naší planetu obsadí mimozemšťani. Nebo spíše duše. Usídlí se v lidském hostiteli a v podstatě vymažou naši mysl a ovládnou jí. Znají naše vzpomínky, chovají se jako lidé a proto lidstvo podlehne. Než si to uvědomí, už je jich moc málo.
Melanie Stryder ale odmítá zmizet. Byla jedna z lidí, kterým se podařilo schovat. I se svým mladších bratříčkem Jamiem a přítel Jaredem. Oba je miluje a nedovolí hostiteli, aby je objevil.
Wanderer je duše, která si myslí, že Melanie prostě zmizí a ona najde ostatní, kteří se s ní schovávají. Melanie ale v její hlavě zůstává naživu a spolu se vzpomínkami na ty dva jí přiměje, že si je zamiluje také. Wanderer miluje muže, kterého nikdy neviděla. Který ani není z její rasy. Obě se vydávají na pouť za záchranou těch dvou. Milostní trojuhelník ve dvou tělech.


House of night (Škola noci) - P.C. Cast and Kristin Cast

2. února 2010 v 16:00 | Lentilka |  Vampire
House of Night (Škola noci) je série knih fantasy. Vyskytují se zde upíří a romantika. Příběh je dílem dcery a matky. Zoey Redbird je šestnástiletá dívka, kterou stopopař označil a ona se začíná měnit v upíra. Musí se přestěhovat do Školi noci, aby přežila a mohla se plně proměnit v Tulce v Oklahomě. Znakem upířích mláďat je srpek měsíce na čele. Dospělý ho mají vybarvený. Všichni uctívají bohyni Nix. Zoey si najde přátele a začne pomalu zapadat. Je ale mocnejší a zvláštnější než by si sama přála. A neustále se kolem ní vyskytují podivné příhody.

Zoey je podle všeho totiž nadaná úplně na vše. Protože si jí bohyně vyvolila drží jí ve zvláštní přízni. Zoey se snaží nastolit pořádek ve Škole noci, kde buď zuří pošahané namyšlené spolužačky nebo jiné příšery. Zoey postupně odhaluje své schopnosti, probouzí se v ní odvaha a smysl pro spravedlnost. Je krásná a výjimečná a proto se na ní lepí i velmi krásní upíři nebo lidé. Zoey je pouze sedmnáctiletá studentka, která si s tím vším musí poradit.

Upřímně? S každým dílem mě to baví víc a víc. Není to hlubokomyslná filosofická četba, ale je tam akce, napětí, láska a upíří. A je to také docela zábavně napsané. Takže mě to se to líbí :)

Označená (Makred)
Zrazená (Betrayed)
Vyvolená (Chosen)
Nezkrocená (Untamed)
Pronásledovaná (Haunted)
Pokušení (Tempted)
Burned

Covers from House of night

P.C. Cast tuto sérii psala s dcerou Kristin, ale sama napsala ještě mnoho dalších kníh.
Goddess Summoning
Divine
Partholon
Time Raiders

Covers from KNIZNI WEB   Škola noci -Označená - anotace
Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Všechno ale není tak zlé, jak to na první pohled vypadá - upíří dorost přijme novou spolužačku mezi sebe, hodiny nejsou zdaleka tak nudné jako na normální střední a navíc se zdá, že Zoey má schopnosti, o jakých mohou ostatní jen snít. Jediný, s kým si nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila - než někdo přijde o život. Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí…


Škola noci - Zrazená

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

Škola noci - Vyvolená

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda... V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou - podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené - ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

Lentilka