Duben 2010

2.) Nový svět 1.část

8. dubna 2010 v 22:57 | Lentilka |  LaFin

2.) Nový svět


Pořád jsem si nebyla jistá, jestli nesním. Mrkala jsem očima, abych zjistila, jestli to zvládnu. Pořád jsem měla před očima ten obraz. Ležela jsem doma poklidně v posteli a zničeho nic se kolem mě objevila spousta doktorů a snažili se mě přivést k životu. Protože to jediné, co mi v tu chvíli znělo v hlavě bylo jenom "Já umírám,umírám..." Potom jsem se s trhnutím probudila ve své posteli a cítila se klidně, jako by všechno bylo tak jak má být. A nakonec jsem otevřela oči a nade mnou se skláněl ten zrzek. Tohle mi doopravdy připadalo jako ten pravý sen, ale něco ve mě mi napovídalo, že není. Znovu jsem se zadívala na ty kluky přede mnou a obočí se mi muselo zkrabatit, jak usilovně jsem přemýšlela.

Znovu jsem tady? Znovu sama jako nějaký vyhnanec s bandou pitomců. Co mám sakra dělat?
"Tak jo, dobře. Stačí. Mohli byste na chvilku prostě zmizet?" Zasyčím na ně a jsem ráda, když si toho všimnou, protože spolu vesele klábosí, jako by se dlouho neviděli a místo setkání byl pokoj ve kterém spím. Dost.
Znovu mám na sobě svoje staré oblečení, kde vezmu nový? Musím se jako duch převlékat, abych nebyla cítit jako tchoř? Nechtěla jsem umřít v tomhle, člověk aby pořád nosil něco slavnostnějšího, kdyby se náhodnou měl potloukat v duchařským světě, tak aby nevypadal jako vagus. Neuvědomovala jsem si kolik může být hodin, zjistila jsem už, že duch může spát, nejspíš. A může mít sny, pravděpodobně. Takže bych mohla taky jíst, pít a taky bych se teda měla převlékat, jestli nechci smrdět. Ale můj žaludek si o nic nijak evidentně neříkal. Měla jsem pocit, že bych měla mít žízeň a hlad, ale nebyla jsem si jistá, jestli to nebylo jenom ze zvyku. Třeba jsem to teď prostě ani nepotřebovala.
Když jsem pomalu šla po všech těch schodech dolů, skoro mě až děsilo, jak rušno tady bylo. Slyšela jsem za různými dveřmi hovor, někde i smích nebo jenom tichý zpěv. Nebyla jsem si jistá, kam přesně jít, takže jsem prostě jenom šla dolů a doufala, že narazím na Alexe. Měla jsem v břiše ten podivný uzel, který jako by mě trhal zevnitř, pokaždé když jsem byla jenom trochu nervozní. Byla jsem nejspíš mrtvá, mám právo být nervozní.
"Alexi?" Zašeptala jsem tiše dole v chodbě, protože už jsem neměla ani ponětí, které dveře by mohli vést aspoň ven. Pocítila jsem lehké šimrání po celém těle a trochu překvapeně se podívala jak se moje oblečení mění. Moje džíny byly pryč. Doslova. Otočila jsem se za zlomyslným uchichtnutím a moje ruka vyrazila dřív než jsem si uvědomila, co dělám. Narazila Alexovi do tváře a k mému potěšení se ozvalo mlasknutí. Duch může dostat facku, krása. Teď se na mě zašklebil ještě víc a místo mého oblečení jako bych na sobě měla velkou bílou košili. Tváře mi jenom hořely a já se zděšeně rozhlédla kolem.

1.) Mezi životem a smrtí 2.část

5. dubna 2010 v 17:47 | Lentilka |  LaFin
"Kdo tady žije?" Zeptám se zmateně a chytím se ho.
"Lidé jako my, duchové,"řekne trochu pobaveně a po prašné cestě mě vede pomalu dolů do města. Přibližujeme se velkým světlům. Když odtrhnu oči od města a rozhlédnu se kolem sebe, spatřím hromady světlušek, které tančí ve veselých obrazcích nad polem. Potom hvězdy. Jsou tak blízko, jako by stačilo natáhnout ruku.
   Obrovskou branou vejdeme do města, cítím pod nohama kamennou zem a obrovské domy z kamene jsou všude kolem nás a mezi nimi jsou úzké cestičky. Nechtěla bych v nic teď být, ale pochybuju, že tady se mi něco může stát. Jdeme po jediné široké cestě a já uslyším povyk a zpěv. Za rohem se přede mnou vynoří obrovské náměstí s hromadou lidí. Nevěřícně zalapu po dechu. Tohle nemůže být pravda. Tři dívky stojí v šerém světle a kolem nich létají světlušky. Ty dívky tančí a jejich ruce se za nimi pomalu táhnou, takže vytvářejí něco jako pomalou šmouhu. Po chvíli mám pocit, že těch rukou mají víc. Kroutí boky a usmívají se na všechny příchozí. O kousek dál chlapec, který ukazuje svojí cvičenou kočku. Obrovskou kočku. Prochází se kolem něj a co chvíli do něj šťouchne hlavou, ale potom se z ničeho nic promění v mladou dívku a udělá kolem něj to samé kolečko jako předtím kočka. Dav vydá užaslý potlesk. Dále stojí muž na pódiu a představuje svého mladého pomocníka, který je průhledný jako duch, kterého si představuji. Neslyším jejich slova, ale kolem mladíka se spustí modrý kouř a potom se objeví zcela hmotný. Mám pocit, že nejhmotnější z nás všech, co tu stojíme. Stejný názor má nejspíš i dav a proto se ozve obdivné mručení.
"Prohlédneme si to tady?" Zeptá se pobaveně můj společník. Jenom pokývám hlavou a pomalu zavřu pusu nad vším tím. Všude možně jsou zapálené ohně, lidé sedí kolem nich nebo se potloukají mezi stánky, které jsou všude po náměstí. Mám pocit, že jsem se dostala na jarmark, ale kouzelný jarmark. Lidé se mizí, proměňují se ze zvířat na lidi, z ducha na člověka a podobně. Když procházíme kolem tmavě fialového stanu, tak žena která stojí u něj mě popadne za paži a vtáhne dovnitř.
"Nechte si vyvěštit osud,"řekne mile a posadí mě do židle. Podám jí ruku a ona se na mě se zájmem zahledí i když při světle svíčky toho moc nemůže vidět. Potom si všimnu něčeho, co i v té tmě vidět může. Všechny čáry v mojí ruce se pomalu začnou lesknout stříbrnou barvou a pomalu se vznesou na mojí ruku. Znovu nechápavě otevřu pusu a nechápu to mozkem.

Stephen King - Žhářka

5. dubna 2010 v 17:44 | Lentilka |  Adventure
Stephen King - Žhářka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Stephena Kinga .Je to příběh o otci, který utíka se svou dcerou Charlie. On sám má jisté schopnosti, které získal po jednom věděckém pokusu. Jeho žena je mrtvá. A jeho dcera má velmi silná pyrokinetické schopnosti. Organizace, která chce Charlie získat jim jde tvrdě po krku. Je to hororový příběh. Příběh o útěku a o moci, která se špatně ovládá. Velice napínavé, velice poutavé a také děsivé. Doporučuji všem fanouškům Kinga, hororu a fantasy!Daryl Gregory - Pandemonium

5. dubna 2010 v 17:22 | Lentilka |  fantasy
Daryl Gregory - Pandemonium (2008)

Příběh o chlapci, kterého v dětství posedl démon. Ale ten démon nezmizel tak jako u ostatních. Zůstal s ním a teď se hlasí o nadvládu nad jeho tělem. Je to příběh a démonické posedlosti, nervovém systému člověka. V dětství toho démona potlačil po tom, co se u něj objevil po jeho nehodě v bazénu. Ale nyní, v dospělosti měl autonehodu a démon se znovu vrací na světlo. Snaží se ho ovládat a Del nechápe, proč neodešel jako ostatní démoni. Protože v tomhle světě démoni člověka posedají běžně. A těch démonů je spousta. Andílek, Kapitán, Pravda, Malíř, Ajzboňák Johnny, Kamikaze, Hellion. Všichni vás můžou posednout a dělají si s vámi, co chtějí. Každý z nich má svůj příběh, svůj charakter, kterého se drží. Někteří jsou v tom vcelku neškodní, někteří přinášejí smrt sobě a nebo ostatním. V téhle knížce poznáváte Dela a jeho problém. Je to spíše psychologický horor. Námět mi ale přijde více než působivý a děj mě upoutal natolik, že jsem zvládla knížku přečíst za pár dní. Doporučuji všem, kteří mají rádi trochu psychologie, ale samozřejmě i toho nadpřirozena.
Anotace níže.


Cinema

2. dubna 2010 v 18:34 | Lentilka |  Cinema
movieTerry Goodkind- Meč pravdy

2. dubna 2010 v 18:29 | Lentilka |  fantasy
Terry Goodkind- Meč pravdy

Meč pravdy je velice zajímavá série, která sleduje osudy Richarda, Kahlan a Zedda. Hledač, zpovědnice, čaroděj. Dobrodružštví, boje a jejich osudy jsou poutavé a v každé knize je poznáváte lépe. Celá série mě zaujala a i když se zdaleka neblížím konci, tak jednou je přečtu všechny. Mám pocit, že se knihy po každém díle zlepšují. Takže do toho.Terry Goodkind- Meč pravdy (První čarodějovo pravidlo) - Zlověstný Mág


Leganda o hledači pravdy. O tom, který by měl porazit zlého vůdce Darken Rahla. První díl se odehrává v Západozemí, kde neexistuje magie. Mladý muž, Richard Cypher, je jmenován hledač. Spolu s velkým čarodějem a svou zpovědnicí se musí dostat přes hranici Západozemí, aby se mohl vydat na pouť, na které má porazit zlověstného mága. Pokud jste viděli seriál Legend of the Seeker, tak to je ono. Napsáno podle knížek Terryho Goodkinda. První díl vás uvede do děje, ale už se více těším na ty další. Seriál se kupodivu občas drží i pravdy. Doporučuji pro ty, kteří mají rádi dobrodružštví, boj a hledání pravdy. Richard se totiž z obyčejného muže musí stát někým, kdo zachrání celý svět. Když se vám zalíbí knížka, tak na seriál také nedám dopustit.
První díl se mi nelíbil tolik, jak bych čekala, ale přečetla jsem ho rychle a s chutí. Spíš se těším na ty další, kde se děj doopravdy rozjede...

Odkaz na serial Legend of the Seeker