Květen 2010

Charlaine Harris - Pravá krev

29. května 2010 v 15:37 | Lentilka |  Vampire

Charlaine Harris - Pravá krev

(Covers from KNIHYKNIZNI WEB)


Sookie Stackhouse je telepat. A zamiluje se do upíra. Hlavně proto, že jeho myšlenky slyšet nemůže. A také v jejím městě začne řádit vrah, který zabíjí všechny dívky, které mají kousnutí od upíra. Jsou mrtvé už tři. A Sookie s jedním právě začela chodit. Takže nebezpečí hrozí i jí. Večer jí její upír Bill může chránit, ale co když vyjde slunce? Kdy se objeví vrah? A co ostatní upíři? Protože upíří šéf chce využít její dár. A ona musí poslechnout. Začela si s jedním upírem, teď musí táhnout s ostatními. Velice zajímavá série o upírech. Je to takové lehčí čtení, která vás nezvedne ze židle, ale může se vám zalíbit.

Není to kniha na kterou budu pořád vzpomínat, ale ráda si jí přečtu a bude mě zajímat, co bude dál. Seriál se mi nelíbí, ale tolik jsem toho z něj zase neviděla. V knížce toho máte trochu z romantiky a jak vám asi vztah s upírem bude klapam. A nebo s měňavcem? Protože ten se tam objeví časem taky! Není to nejnapínavější, ale je to určitě poutavé víkendové čtení, když nehledáte nic náročného a něco trochu temného. Sookie si nejhraje na žádného hrdinu, to se jí musí přiznat. Trochu realistické a občas i vtipné, že ano? Takže jestli jste na tu upíří tématiku, mohlo by vás to zajímat. Jestli vás ale upíři neberou, takhle kniha vás nevezme už vůbec jestli nemilujete bláznivé telepaty. :)

Níže máte obsah kniha trailer na seriál, který podle toho natočili. Já bych tomu hodnocení dala tak tři hvězdičky z pěti :)

***mrtví do soumrakuPravá krev - Mrtví do soumraku


Pravá krev - Mrtví do soumraku je další "upírská" kniha o romantické lásce s detektivní zápletkou od Charlaina Harrise. Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Je tichá a uzavřená, ale ne proto, že by nebyla hezká. Má totiž jednu nectnost - dokáže číst myšlenky. A to se na rande moc nehodí. Pak však potkává Billa. Vysokého a hezkého - a hlavně neví, co si Bill myslí. Přesně na takového muže čekala. Ale i on má nectnost - je totiž upír, a s nevalnou pověstí. První díl ze série populárních detektivních fantasií zfilmovaných pro HBO. Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román.


Patricia Briggs - Mercy Thompson

26. května 2010 v 19:55 | Lentilka |  Vampire
Patricia Briggs - Mercy Thompson

Série o Mercy Thompson je velice zajímavá.  Pokud vás zajímají vlkodlaci, tahle kniha je přesně pro vás. Rozebírá jejich hiearchii, jejich zvyky a to jaké hry hrají o dominanci. V druhém díle se toho dozvíte více i o upírech, ale vlkodlaci tady hrají hlavní roli. Mercy je tootiž kožeměnec a proto k nim má blíž. Navíc jí rodina vlkodlaků vychovala. To se většinou neděla, kožeměnci se zabíjejí. Mercy je proto ohrožený druh na kterou nepůsobí magie upírů ani čarodějnic. Kniha je pokaždé tak trochu detektivní příběh, kdy se Mercy snaží najít někoho blízkého nebo někomu pomáhá. Protože ona si nejhraje zbytečně na hrdinu, ale také se nedokáže jen tak držet moc daleko, když se něco děje. Proto se do toho většinou vrhne po hlavě. A vždy má štěstí, že přežije. Sexy Mercedes opravuje porsche. Děj se postupně rozvíjí a plyne. Vše je dobře vysvětleno a popsáno, ale není to něco, co mi bude ležet v hlavě věky. I když je to poutavé a myšlenka je inspirující.
Z pěti hvězdiček bych dala tak tři.

Covers from Patricia Briggs

7/10 


MoonCalled
        

       Název: Měsíční píseň (Mercy Thompsonová)
Autorka:
Patricia Briggs
Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Kateřina Niklová
288 stran, 249 Kč

Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.

První kniha nás seznamuje s Mercy Thompson, mechaničkou a kožoměňcem. Dokáže se přeměnit v kojota. Hned od začátku se seznamuje s alfou vlkodlaků, upírem a faemi. Zjištíte, jak to chodí ve vlkodlačí smečce. Mercy se budu snažit nerozházet si to asi s vlkodlaky ani s upíry.

bloodbound300
         
iron-kissed


Květen - přečteno

22. května 2010 v 11:58 | Lentilka |  My box=Stupid
Knihy, které jsem zlouskala za měsíc květen :


Tanya Huff - Krevní pouta - Cena krve
Tanya Huff - Krevní pouta - Stopy krve
P.C. Cast and Kristin Cast - Škola noci - Zrazená
Nicholas Sparks - Milý Johne
Daryl Gregory - Pandemonium
Terry Goodkind- Meč pravdy - Armáda démonů 3
Terry Goodkind- Meč pravdy - Sestry světla 4
Paolo Coelho - Alchymista
Patrcia Briggs - Měsíční píseň

Nicholas Sparks - Milý Johne (Dear John)

22. května 2010 v 11:35 | Lentilka |  Love
Nicholas Sparks - Milý Johne  (Dear John)Covers from AMAZON

Po třech letech u armády, kam vstoupil spíš z bezradnosti než přesvědčení, přijíždí John Tyree na dovolenku do rodného městečka v Severní Karolíně. Je mu třiadvacet a sám cítí, že z něho výcvik, pobyt na základně v Německu a nasazení v Kosovu skutečně udělaly muže a naučily ho zodpovědnosti. Seznámení se studentkou speciální pedagogiky Savannah znamená další zvrat v jeho životě. Její zásluhou konečně porozumí svému podivínskému uzavřenému otci a především získá zcela jasnou představu o své budoucnosti: po šestnácti měsících odejde od armády a se Savannah se ožení. Netuší, že potrvá mnohem déle, než pochopí, co je to pravá láska.

Dear John je knížka plná emocí. Jen chvíli jsem měla pocit, že je to nastrčené nebo vyumělkované. Nicholas Sparks přesvědčivě popisuje osud mladého vojáka, jeho pocity a jeho lásku. Jen pár týdnů stačilo k tomu, aby propadl lásce mladé Savannah, která se rozhodla na něj počkat. Nepřízeň osudu je ale bude znovu a znovu rozdělovat. Konec není ten, který by preferovala moje romantická duše, ale nechává prostor pro fantazii. Jestli vás zajímá jaký je život takového vojáka, který se zamiluje, je to knížka pro vás. Byl podle toho natočen i film, který se kupodivu docela řídí knížní předlohou (v pár scénách). Protože konec i docela podstatné věci ve filmu změnili. A proto se mi knížka líbí víc. Mnohem víc. Doporučuji , protože to není ani žádná červená knihovna. Je to skvělá novela. Pro mě alespoň je.


Dále jeho další díla, trailer na film :)

 Nicholas Sparks je úžasný autor. Jeho novela The Notebook (také zfilmované) mě rozbrečela. Jeho knížky jsou doopravdy kvalitní a zajímavá víkendová četba. Možná jeho díla znáte a ani o tom nevíte, protože jeho díla jsou často zfilmována a vznikají z nich úžasné filmy!


 • The Notebook (1996) ( Zápisník jedné lásky) -zfilmováno
 • Message in a Bottle (1998) , (Vzkaz v láhvi) - zfilmování
 • A Walk to Remember (1999) (Nezapomenutelná cesta) - zfilmováno jako Dlouhá cesta
 • The Rescue (2000) , (Útěk do samoty)
 • A Bend in the Road (2001), (Osudová zatáčka)
 • Nights in Rodanthe (2002) (Noci v Rodanthe) - zfilmováno
 • The Guardian (2003), (Střážce)
 • The Wedding (2003) , (Svatba)
 • Three Weeks with my Brother (2004)
 • True Believer (2005) 
 • At First Sight (2005)
 • Dear John (2006)
 • The Choice (2007)
 • The Lucky One (2008)
 • The Last Song Zfilmováno v roce 2010- v hlavní roly Miley Cyrus
 • Dear John Zfilmováni v roce 2010


John Tyree vedl docela docela bezvýznamný život a proto se rozhodl jít do armády. Na své dovolence v létě potká Savannah. Bláznivě se do sebe zamilují a Savannah mu slíbí, že na něj počká. Čeká dva roky, kdy oba trpí odloučením, ale Johnovi už má končit služba. Kvůli 11.září 2001 se ale upíše znovu na další čtyři roky. Kvůli své jednotce a smyslu pro povinnost. To už ale jejich vztah drží na vlásku. Savannah se s Johnem rozejde, protože se zamiluje do někoho jiného. Nikdy se ale nepřestanou milovat a oba to vědí. Jak to ale vážně skončí?
Prolog

17. května 2010 v 0:22 | Lentilka
Prolog

        Když jsem byla malá dívka, tak jsem s oblibou pozorovala ptáky. Ležela jsem na louce, dívala se na nebe a pozorovala ty ptáky.
Teď, když jsem byla starší, jsem si nedokázala vybavit, proč jsem to dělala. Na co jsem myslela ty dlouhé hodiny, kdy jsem pouze ležela a zírala na nebe? Ale bylo tady více věcí, které jsem si nepamatovala. Když šlo o mé dětství, tak vše bylo pouze v mlze. Občas vzpomínky přišli, ale něco je muselo silně vyvolat. Nebyla jsem schopná sama od sebe si něco přesného vybavit.
Jmenuji se Rebecca. Nesnáším oranžovou barvu na modré. Nemám ráda přetvářku a tlak. Akceptuji sama sebe. Miluji zvířata a sílu.
     Psala jsem pořád samé hlouposti a nedokázala se dostat k tomu důležitému. K tomu, co jsem ze sebe potřebovala dostat. To, jak mizerně se cítím. Bylo mi strašně divně. Měla jsem před sebou svůj deník a uvažovala, jestli ze sebe dostanu něco, co by mi mohlo pomoci. Ale nepřicházelo nic. Svůj deník jsme používala pouze, když jsem měla vážně, ale vážně depresivní náladu. Ten, kdo by si ho náhodně přečetl, by si mohl myslet, že jsem ten nejsmutnější tvor na zemi. Ale to já nebyla. Byla jsem ve skutečnosti doopravdy optimista a ráda jsem se smála. Ale když jsem se nesmála tak jsem se léčila svým deníkem. Teď jsem ale byla jako zaseknutá. Problém byl, že jsem nedokázala popsat, co mi ve skutečnosti je. Měla jsem schízu.
        Můj problém spočíval v tom, že už se mi skoro týden zdáli sny. Ale nebyly to obyčejné sny. Bylo to něco nesnesitelného. Ty sny jako kdyby navazovali na další okamžik a po tom, co jsem se vzbudila jsem se musela ujišťovat, že to nebyl sen. Pokaždé, když jsem usnula, se děli věci tak, jako by byli skutečné. Ale ve skutečnosti se nikdy nestali. Začínala jsem z toho být šílená. A přestávala jsem chápat, co je skutečnost a co ne. Četla jsem sms, viděla věci, dělala věci, které se nikdy nestali. Jen v mé hlavě.
    Byla jsem strašně zmatená. Teď jsem si nebyla jistá lidmi, věcmi, vůbec ničím. Nevěděla jsem s kým jsem doopravdy mluvila a o čem jsem pouze snila. Nebyla jsem si jistá ničím. Pokaždé mi trvalo strašně dlouho určit, jestli to byl sen nebo skutečnost.
Byly tady dva sny, které se opakovaly. V prvním jsem pouze seděla a zírala na sebe do zrcadla. Bylo to, jako kdybych něco hledala, ale byl tam pouze obraz mojí vlastní tváře. A já netušila, co mi tam přijde tak podivné. V druhém snu jsem neustále někoho potkávala. Byl to ten stejný člověk, zas a znovu, ale já nebyla schopná zapamatovat si jeho tvář. Měla jsem z něj podivný pocit, ale netušila jsem, co znamená.
      Tohle byli události, které mě přiváděli k šílenství. Pořád se opakovali a ty sny mě ničily. Byla jsem unavená, mrzutá a zmatená. Přátelé mě nechápali, rodina mi dávala prostor. Pokoušela jsem se to vyřešit právě teď a tady. Nad svým deníkem. Ale nešlo to. Už půl hodiny jsem seděla v okně s deníkem na nohou a nenapsala jsem nic víc než těch pět bezvýznamných vět.
Bylo tu něco, co mi unikalo. A já jsem na to potřebovala přijít.
Možná jsem na to, ale radši nikdy neměla přijít. Protože to, co poté následovalo, bylo to nejděsivější, co se v mém životě stalo. Škoda, že nic takového už neuvidím. Proč když něco opravdu vážně chcete vědět, tak se budete snažit to zjistit. A docela často se stane, že to, co zjistíte, se vám nebude líbit. Jako mě. Celý můj život se díky tomu změnil. A to hlavní bylo, že já sama bych to nikdy nezměnila. Každou událost a každý okamžik bych tak nechala. Možná to nemělo šťastný konec, ale ten příběh je kouzelný. I když končí smrtí a bolestí. Ale to přece neznamená konec ne?

Jenny Nowak - Jiná rasa

6. května 2010 v 18:28 | Lentilka |  Vampire
Jenny Nowak - Jiná rasa

Kniha, která se odehrává v 15.st. Je to založené na nalezení skutečných ostatků, o kterých si Jenny Nowak myslí, že jsou upíří. Tak vzniká příběh o lásce, zradě, krvi a upírech. Nejsem si jistá, jestli se mi to ke konci líbilo, ale možná to byl prostě jenom špatný pocit z konce. Jinak knížka byla pojatá moc zajímavě, postavy, které v ní vystupovaly byly originální a dobře popsané. Doporučuji si ji přečíst, jestli máte rádi upíří tématiku, protože tato kniha na ně koukná úplně jinak než ostatní autoři.

Info níže.
Cover from KNIZNI WEB


Anotace: Roku 1966 bylo v Čelákovicích odkryto pohřebiště pocházející pravděpodobně z jedenáctého století a obsahující kosterní pozůstatky několika neobyčejně vysokých, štíhlých mladých mužů, jejichž protáhlé lebky se vyznačovaly bezvadným chrupem s atypickými devátými zuby a se špičáky přesahujícím linii prvních stoliček a řezáků až o 9 mm. Hroby navíc nesly zřetelné stopy protivampyrického zásahu - ústa vyplněná kamením a hlínou, useknuté či ukroucené lebky, pozůstatky ostrého dřevěného kůlu. * Archeologové a antropologové se zachovali netečně - vše zaznamenali, avšak dospěli k podivuhodnému závěru, že kosterní materiál nevybočuje z běžného průměru. Autorka této knihy ovšem ony znepokojivé názvuky, jež nesetřela ani suchá řeč jejich odborných zpráv, slyšet chtěla a vnímala je zcela zřetelně. Otazníky nad záhadnými cizinci z dávných časů se jí pak neodbytně měnily v příběh, v příběh o děsivé kráse, o hrůzné, zvířecí nevinnosti, o čemsi pradávném, co se skrývá v nakyslém, železitém pachu lidské krve a co od mýtických dob až po dnešek zůstává tajemné, záhadné a neproniknutelné jako láska a smrt.

Anne Rice - Ramses Prokletý

6. května 2010 v 18:22 | Lentilka |  fantasy
Anne Rice - Ramses Prokletý  (The Mummy or Ramses the Damned)
V knize Ramses Prokletý se ale od svých oblíbených postav odchýlila a pustila se rovnou do dalekého Egypta. Ani o píď se však neodchýlila od svého chvályhodného předsevzetí nabídnout pokaždé něco nového, netradičního, překvapivého. Jste si jistí, že mumie, kterou davy turistů okukují ve vitríně káhirského muzea, je skutečně slavný faraon Ramses Veliký osobně? Víte určitě, že se nikdy nemohl setkat s královnou Kleopatrou? Věříte, že Anglie za časů průmyslové revoluce by neměla starověkému vladaři co nabídnout? Pak vás můžeme ujistit, že po přečtení téhle nevšední knihy budete mít na mnohé otázky úplně jiný názor. Při tom se samozřejmě pobavíte suchým humorem britských gentlemanů, dojmete nad nějakou tou láskou a zaskřípete zuby nad padoušstvím zlosynů.

Ramses Prokletý je velice zajímavě pojatá kniha, která vás určitě zaujme. Doporučuji si jí přečíst, nejlépe na výletě do Egypta. Nemá v sobě to, co vás úplně dostane, ale je zaručeně velice zajímavá.

Tanya Huff - Krevní pouta

6. května 2010 v 18:15 | Lentilka |  Vampire
Tanya Huff - Krevní pouta

Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová tu řeší za pomoci bývalého policejního kolegy a čtyři sta padesát let starého upíra Henryho Fitzroye, v současnosti autora milostných románů, řadu krvavých případů, v nichž není nouze o přítomnost nadpřirozených bytostí - démonů, vlkodlaků, duchů či tisíce let starého egyptského kněze. Byl na to dokonce natočený i seriál Blood Ties. Je to pětidílný soubor románů. Je to trošku ve stylu Anity Blake. Je to vyšetřovatelka, která má velice dobrý vztah se svým bývalým parťákem od policie. Svou práci ale už nemůže dělat tak dobře, protože má problém s očima, postupně slepne. Po setkání s Henrym se jí dostává hromady nadpřirozených případů, které řeší s grácii a elegancí. Bývala to nejlepší vyšetřovatelka na oddělené vražd. Doporučuji si to přečíst. Chytlavé a vážně povedené. Našla jsem sem tam pár nedostatků, ale to se ztratí v příběhu. Tak do toho! :)

Covers from KNIZNI WEB  

Blood Price  (1991,  Cena krve)

Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm.
Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet.
Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.

Blood Trail  (1992, Stopy krve)

Ona má dvaatřicet let. On čtyři sta padesát. Ona může pracovat jen ve dne, on pouze po západu slunce. Pro něho je vlkodlactví stejně přirozené jako vampyrimus. Ona dojde k názoru, že když spolupracovala s torontskými městskými úředníky, domluví se i s vlkodlaky.
Na počátku byla dvě těla, dvě různá místa činu, ale stejná příčina úmrtí. Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová věděla, že to nebude snadné. Nasvědčovaly tomu nejen stříbrné kulky, nalezené u mrtvých obětí. Přeměna, kterou před jejíma očima předvedla sestřenice obětí, potvrdila, že Vicki musí nalézt vraha posedlého úmyslem vyvraždit všechny kanadské dlaky.
Úkol to není snadný, ale Vicki se naštěstí může spolehnout na Henryho Fitzroye, svého upířího přítele.


Blood Lines  (1993, Řádky krve)


Začalo to oslepující vidinou slunce, která pro Henryho Fitzroye byla tou nestrašlivější z nočních můr... Upír s halucinacemi - dokonce i když s ním spíte - pro soukromého detektiva ještě není důvod nechat všechno být a spěchat na pomoc. Alespoň si to Vicki Nelsonová tehdy myslela.
Vicki pracuje na případu zločinu v oddělení egyptologie místního muzea. Záhadu dvojnásobné vraždy nikdo - jak se zdá - neumí a ani nechce objasnit. Vicki začíná mít podezření, že si tady někdo pohrává s lidskými myšlenkami. A teprve tehdy zjistí, že Henryho halucinace vůbec nejsou malicherné.

Tanya Huff Sue (nar. 1957) kanadská autorka fantasy. Se svou partnerkou žije na farmě v Torontu, kde se věnuje psaní.

Wizard Crystal : Child of the Grove (1988)
The Last Wizard (1989)

Blood Ties : Blood Price  (1991,  Cena krve)
                  Blood Trail  (1992, Stopy krve)
                  Blood Lines  (1993, Řádky krve)
                 Blood Pact (1993)
                  Blood Debt ( 1997)


4./Dva z nás 2.část

2. května 2010 v 21:10 | Lentilka |  La fin
"Ví o tom Henry?" Zeptá se mě po chvíli. Henryho moje smrt tady trápit nemusí. Hlavně když jedna z mých duší bude živá. I když bude chodit s Derekem.
"Proč by to měl vědět? Celý můj život oficiálně vložil do tvých rukou, myslím,"odpovím mu podrážděně.
"Já jenom jsem si myslel, že vy dva… Že by to rád věděl,"odpoví mi zaraženě.
"Jemu je to očividně jedno, takže mu to neříkej. Může si v klidu žít."
"Amélie, je to můj bratr. A já si myslím, že tě má vážně rád. Nikdy nic nebral tak vážně jako tebe. Povím mu to, ať se ti to líbí nebo ne. Vrátím se večer nebo zítra. Nemusíš se ničeho bát,"snaží se mě uklidnit. Ale já už jenom chci, aby zmizel. Aby mi tady mluvil do duše, to nepotřebuji. To, co bych teď chtěla, by bylo, abych mohla žít dál. A to nemůžu.


Emily Brontëová - Na větrné hůrce

2. května 2010 v 18:56 | Lentilka |  Classic
Emily Brontëová - Na větrné hůrce

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne do osudů hlavních hrdinů.

Příběh o lásce, která nikdy nezemře. Příběh o tom, jak moc člověk může milovat. A jak moc to může bolet. Heathcliff a Kateřina se do sebe zamilují a snad její láska z něj dělala lepšího člověka. Po té, co jsem ale nuceni se odloučit je to oba natolik zničí. Příběh lásky, který jste určitě někde zaslechli. Vřele doporučuji.

Podrobnější info níže.Paul Coelhy - Alchymista

2. května 2010 v 18:39 | Lentilka |  Classic
Paul Coelhy - AlchymistaRomán Paula Coelha Alchymista, největší brazilský bestseller všech dob, byl dosud přeložen do 37 jazyků, vydán ve více než 150 zemích světa a prodalo se ho přes 30 milionů výtisků.
Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

Tahle knížka není o tom, jaký svět je. Ale je o tom, jaký si ho pro sebe vytvoříme. Když totiž půjdete za svými sny, celý vesmír se spojí pro to, aby se vám to povedlo. A jen tak možná budete šťastní. Ne jestli se budete bát a nikdy nic nevyzkoušíte a nepůjdete za svými sny.Stephen King- Misery

2. května 2010 v 18:33 | Lentilka |  fantasy
Stephen King- Misery


Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta.
Poté, co je po nehodě Paul neschopen chodit a ho Annie drží ve svém domě jako zajatce. Musí si toho vytrpět hodně než se přes hrozné zážitky dostane ven. Je to skvěle popsaný thriller. O Annie Wilkesové se vám poté bude zdát. A budete si přát, abyste jí nikdy nepotkali.

Stephen King - Carrie

2. května 2010 v 18:25 | Lentilka |  fantasy
Stephen King - Carrie
Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...
Ve své podstatě je to ale příběh o dívce, která to v životě neměla jednoduché. A poté, co u sebe objeví telekinetické schopnosti a všichni kolem jí pouze odsuzují a nenávidí, se rozhodne pomstít. Všem. Je to velice barvitě popsaný román z kterého vám budou stát vlasy na hlavě. Stephen King je mistr hororu.