Červenec 2010

J.D. Robb - Smrtící (In death)

31. července 2010 v 10:26 | Lentilka |  Adventure

J.D. Robb - Smrtící série


naked-in-death
(Cover from AMAZON and J.D. Robb)Immortal in Death (In Death, Book 3)

J.D. Robb je pouze jeden z jejích pseudonymů. Pravé jméno je Nora Roberts. Zatím samotných románů o poručíkovi Evě Dallasové vyšlo přes 30.

Příběh začíná brutální smrtí jedné prostitutky. K případu je povolaná Eva Dallasová. Policajtka, která dodržuje zákon, ale nestydí se ho občas obejít. Hledá podezdřelé a potkává charismatického Roarkeho. Její neexistující milostný život ožívá a případ se komplikuje dalšími vraždami. Je to romantika a detektivka zároveň. Zápletka se rozuzlí až na samém konci a doopravdy nebudete tušit, jak to bylo dokud vám to autorka nesvěří. Napětí a smrt se v knize objevuje pořád. Smrtící nahotou začíná obrovská sérii detektivek o Evě a Roarkem. Vše se odehrává po roce 2059, takže se můžete spolehnout, že tak potkáte také hromadu nových zbraní a techniky, která není běžná. Autorka si s tím vyhrála, ale nečerpá jenom ze své hlavy, občas použije i techniku, která se už začíná rozjížděť. Takže za těch padesát let už jí možná všichni budou běžně používat. Eva Dallasová má radši ulice New Yorku než posedávání v kanceláři a také zločiny z vášně už nejsou tak běžné. Vzkazy masových vrahů jsou zastaralé a přisuzují se roku 2000 jako staré krimi případy, kterými se někdo inspiruje. Je to zajímavé pojetí toho, jak by policie mohla postoupit dál v dalších letech. Eva Dallasová řeší obludné vraždy a neohlíží se při tom na nikoho...

Celá série je ale zaručeně oříšek.


Smrtící nahota- 7/10Anotace Smrtící Nahota:
Eva Dallasová je poručíkem newyorské policie a jako jedna z nejlepších je pověřena vyšetřováním série vražd prostitutek. Zdá se, že v pozadí těchto vražd stojí někdo mocný… Eva toho během deseti let služby u policie už zažila hodně, a tak dobře ví, že to, zda přežije, závisí především na jejích instinktech. Přes varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem, jedním z podezřelých v tomto případu, se řítí právě do jeho náruče. Touha a vášeň mají svá pravidla, a tak záleží jen na Evě, zda nakonec stane po boku muže, o němž neví nic s výjimkou toho, že neskonale prahne po jeho doteku, touží, aniž by si to zpočátku uvědomovala, svěřit se mu se vším a zbavit se tak své noční můry - vzpomínky na svou minulost.

Anotace Smrtící Sláva :
První oběť našli v dešti na chodníku, druhá byla zavražděna na dvoře domu, v němž bydlela. Poručík Eva Dallasová snadno nachází spojnici mezi těmito případy. Obě zavražděné byly atraktivní a vysoce úspěšné ženy. O jejich pracovních i soukromých záležitostech si povídalo celé město, a tak má Eva brzy svého podezřelého. Všechno do sebe zapadá - snad až příliš. A pak dojde ke třetí vraždě, která se dosavadnímu schématu naprosto vymyká. Nyní záleží jen na hlavní hrdince, policistce Evě, kam ji dovedou její neomylné instinkty spolu se zkušenostmi a schopností analyticky uvažovat, zejména je-li poháněna touhou zjednat spravedlnost. Po jejím boku už tradičně stojí miliardář Roarke, Evin milenec a tentokrát i ochránce.

Anotace Smrtící Nesmrtelnost :
Píše se rok 2058… Technický pokrok dosáhl už takové úrovně, že na dovolenou se létá mimo planetu a v restauracích obsluhují dokonale lidsky vyhlížející roboti. Pružné tělo, krásnou tvář a dokonce i mládí si lze opatřit za peníze, ale vždycky se najdou lidé, co jich nebudou mít nikdy dost. Taková je i Pandora, jedna z nejexkluzivnějších topmodelek. Její kariéru však přerve náhlá a násilná smrt. Poručík Eva Dallasová, která má právě před svatbou se svým snoubencem, miliardářem Roakem, je pověřena vyšetřováním. Do případu se vrhá se svou pověstnou houževnatostí, tím víc, že hlavní podezřelou se shodou nešťastných náhod stává její přítelkyně, svérázná zpěvačka Mavis. Zdá se, jako by svět špičkového modelingu pod svým třpytivým povrchem skrýval ještě jednu, už ne tak elegantní tvář - tvář plnou násilí, chamtivosti a touhy po moci. Eva se ze všech sil snaží očistit přítelkyni, ale případ se komplikuje dalšími vraždami a na scéně se objeví smrtelně nebezpečná droga. Všechny stopy ukazují na možného pachatele, avšak Evě její neomylný instinkt napovídá, že skutečná pravda se může skrývat někde docela jinde. Tam, kde by ji nikdo nehledal…


Glory in Death (In Death, Book 2)
Naked in death (Smrtící nahota)
Glory in death (Smrtící sláva)
Immortal in death (Smrtící sláva)
Rapture in death (Smrtící extáze)
Ceremony in death (Smrtící pomsta)
Vengeance in death (Smrtící rituál)
Holiday in death (Smrtící svátky)
Conspiracy  in death (Smrtící spiknutí)
Loyalty in death (Smrtící věrnost)
Witness in death (Smrtící svědectví)
Judgment in death (Smrtící soud)
Betrayal in death (Smrtící zrada)
Seduction in death (Smrtící svůdnost)
Reunion in death (Smrtící setkání)
Purity in death (Smrtící pravidla)
Portrait in death (Smrtící portrét)
Imitation in death (Smrtící imitace)
Divided in death (Smrtící rozdělení)
Vision in death (Smrtící vize)
Survivor in death
Origin in death
Midnight in death
Memory in death
Interlude in death

Červenec - přečteno

29. července 2010 v 15:22 | Lentilka |  My box=Stupid
Kouzla milují žár mého těla (J.D. Robb, Laurell K. Hamilton, Susan Krinard, Maggie Shayne)
Bouřková fronta - Jim Butcher
Zakletý v čase - Audrey Niffeneggerová
Smrtící nahota - J.D. Robb
Blood lines - Tanya Huff
Pravá krev - Klub mrtvých - Charlaine Harris
Pravá krev - Mrtvý pro svět - Charlaine Harris

Kouzla milují žár mého těla

8. července 2010 v 21:50 | Lentilka |  fantasy
out of this world

Kouzla milují žár mého těla

(Out of this world)

-J.D. Robb
-Laurell K. Hamilton
-Susan Krinard
-Maggie Shayne

(Cover from AMAZON)

Kniha vás seznámi se čtyřmi skvělými autorkami. V prvním příběhu jsem se poprvé potkala s Evou Dallasovou. Je to pocicajtka, která ví, co chce a jde si za tím. Detektivní příběh s překvapivým koncem, plný vášně, romantiky a vraždy. příběh se odehrává v roce asi 2050, takže všechno není, tak jak má být. Lidé žijí i na jiných planetách, technika je dávno v předstihu, ale lumpové po světě pořád běhají...
V druhém jsme se dostali ještě dál. Tam už se vesmírem cestuje naprosto běžně. Jason Kane VelArhan je Příbuzný a také telepat. Žije u své adoptivní mimozemské rodiny a hned poté, co se vrátí na Zemi, aby se vrátil do služby potká mladou ženu, která ho prosí o pomoc. Velice přesvědčivými prostředky ho přiměje jí pomoci. O své totožnosti mu lže, ale v jedné chvíli odhalí oba pravdu sami sobě navzájem. A potom už jejich životy závisí pouze na jejich poutu...
Třetí příběh je čarodějnice, která přežila čtyřitisíce let, přežila pokus jejího manžela o vraždu. A teď se ocitla v
současnosti a potkává muže, který má také, co dočinění se smrtí milované osoby. Tenhle příběh mi nepřišel tak poutavý jako ty dva předchozí, ale byl zajímavý.
A konečně poslední příběh, Anita Blake. Už je to dlouho, co neviděla dva muže svého života. Upíra a vlkodlaka. A oba dva miluje a nemůže se mezi nimi rozhodnout. Neurčím kam přesně mezi knihy tenhle příběh sedí, ale to ve skutečnosti nevadí. Je to plné sexu, násilí a vášně. Tenhle příběh jsem zhltla, ale byl moc krátký. Nebyl prostor na skutečný příběh a spíš to bylo takové rozvíjení charakterů. Ale zatraceně dobré, když už jsem dlouho neměla dávku své Anity. Jenom si říkám občas, Anito, co se to s tebou stalo? Protože rozdíl mezi desátým a prvním dílem je tak obrovský, že je to skoro smutné.

Poutávé čtyři příběhy, které vás buď přivedou na chuť autorce nebo ne. Mě rozšířili obzory a už vím, co si příště přečtu. Jako celou a velkou knížku. A vím, že takhle sbírka čtyř povídek, je skvělá a plná všeho, co slibuje.
Out of this world- název je přesně o tom, o čem je celá ta kniha. Nic tam není skutečné, nic tam není reálné a přitom je to živé a chytlavé. Plné napětí a vášní. Ta vášeň se tam doopravdy vyskytuje všude, někdo by se mohl občas i červenat... Ale kniha byla skvělá a doporučuji!


1. /Slzy nejsou déšť 3.část

8. července 2010 v 18:22 | Lentilka
Zdál se mi sen už jako tolikrát. Navazoval na skutečnost, ale přesto se zdál méně skutečný. To já jsem v tu chvíli, ale nikdy nepoznala. Nebe bylo tmavé a na něm byly obrovské zářící hvězdy. A já jsem neseděla na balkonu, ale v trávě. Voněla květinami a dřevem. Už jsem cítila cizí přítomnost, která mě vyrušila. Přede mnou klečel můj násilník. Tentokrát nevypadal vůbec nebezpečně. Spíš jako kdyby vůbec nevěděl, kde to je. Seděla jsem tam a měla jsem nutkavou potřebu sundat si obvaz na mé ruce, který tak strašně svědil. Když jsem ho ale sundávala, tak mě zachytily nějaké ruce. Přesto se mi ho povedlo sundat aspoň z části. A když jsem uviděla rudou pokožku, na které byly fleky od krve, projela mnou vlna zděšení. V té tmě to vypadalo jako kdyby skoro kousek ruky chyběl. Celé předloktí bylo tmavé a sahalo to skoro až k prstům. Levou rukou jsem se dotkla zaschlé krve na mé ruce a ucítila nerovnosti na kůži. V tu chvíli jsem zaječela tak hlasitě, že to muselo vyburcovat půlku okolí.
       S trhnutím jsem se probrala a zjistila, že pořád ječím. Alespoň se o to pokouším, protože výkřik tlumila dlaň přes mou pusu. Místo toho bylo slyšet pouze přidušené kvílení. Už jsem nebyla sama. Znovu se mnou byl můj násilník a snažil se mě uklidnit. Protože to, o co mi šlo, byla spatřit mou ruku. Zmítala jsem se mu v náručí a zuřivě kolem sebou mlátila zdravou ruku. Moje oči se snažili pouze najít mojí znetvořenou ruku. Na té jsem měla pořád napůl sundaný obvaz. Bylo to jako šílenství, protože jsem nevěděla, co najdu.


    Moje oči se střetly s jeho. Pomalu jsem se uklidnila a znovu dýchala.
Připadala jsem si dezorientovaná, vyděšená a zmatená. Můj svět se točil, snažila jsem se dýchat víc zhluboka, ale omdlela jsem.

Jim Butcher - Dresden Files

3. července 2010 v 0:49 | Lentilka |  fantasy

Jim Butcher

bouřková fronta
- americký spisovatel fantasy
-série je o čaroději. Harry Dresden je soukromý detektiv, specializuje se na hledání věcí nebo poradenství. Zní to spíš jako laciné triky, ale v průběhu se dozvídáte jaké všechny schopnosti má. A potom už se nezdá tak bezmocný. Občas pomáhá policii v nadpřirozených případech, kdy si oni nevědí rady. Je to taková Anita Blake, která ale není čaroděj, ale nekromanka. Taky není tak drastický. Jim Butcher vše podává s kapkou humoru, lehce a v určité míře i reálně. Je to o čaroději, který se rozhodl prodávat své schopnosti a přestože je ve zlatých stránkách jediný, tak mu kšefty moc nekvetou. Ale občas vás dostane jeho minulost. O které se toho moc nedovíte. K naštvání co? Protože věta, zabil jsem svojí první lásku, mi nic neřekla a představte si, že on už to v celé knize ani nerozvede. Je to čtivé, protože je to detektivní příběh, který se ukáže propletený sám do sebe. Harry je ze staré školy, gentlaman, který by pomáhal ženám v nesnázích. Je to někdo, kdo vás jednou větou spálí na popel. Nikdy se mu nesmíte podívat do očí, protože jinak si pohlédnete do duší. A z té jeho už pár lidí omdlelo. Napínavá a čtivá sérii o podivuhodném muži.

Doporučuji pro všechny nadšence nadpřirozené detektivky. :)

fool moon
Storm front (Bouřková fronta)
(upoutávka)  Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. "Každodenní" svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí - a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili - no, to je jedno - potřebujete čaroděje. Je tu ale problém. Obchody jdou, mírně řečeno, od desíti k pěti. Takže když ho policie zavolá jako poradce k příšerné dvojnásobné vraždě provedené pomocí černé magie, ucítí Harry dolary. Ale kde je černá magie, tam je i černokněžník. A ten černý mág zná Harryho jméno. Teď teprve věci začnou být... zajímavé.  Kouzla. To může chlapa zabít.

Překladatel: Pavel Toman
Obálka: Milan Fibiger
Rok vydání: 2008
Počet stran: 360

Červen - přečteno

1. července 2010 v 17:24 | Lentilka |  My box=Stupid
Richelle Mead - Vampýrská akademie

Richelle Mead - Vampýrská akademie - Frostbite

Richelle Mead - Vampýrská akademie  - Shadow Kiss

Richelle Mead - Vampýrská akademie  - Blood Promise

L.J. Smith - Upíří deníky - Probuzení

L.J. Smith - Upíří deníky - Souboj

L.J. Smith - Upíří deníky - Temné shledání

Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda

Paolo Coelho - 11 minut

Dan Brown - Ztracený symbol