King's Speech

30. ledna 2011 v 21:14 | Lentilka |  Movie
(Pictures from CSFD)

ZALOŽENO NA SKUTEČNÉM PŘÍBĚHU. OSUD MUŽE, KTERÝ SE MUSEL STÁT VELIKÝM A MUSEL K TOMU POUŽÍT SVŮJ HLAS.

Příběh anglického krále Jiřího VI. (Colin Firth), manželky Alžběty (Helena Bonham Carter), který se po abdikaci svého bratra, stává plnohodnotným nástupcem a držitelem anglického trůnu. Spolu s pomocí hlasového odborníka Lionela (Geoffrey Rush) se rozhodne stát se pravým králem Anglie.


8/10

Trailer byl udělaný vážně skvěle, proto jsem se rozhodla před týdnem, že se na to konečně kouknu. Zjistila jsem, že je to zpracováno jak kvalitně, tak i historicky správně. Král Jindřich má už od malička problémy s koktáním. Nikdy to ale nebyla tak velká překážka, dokud se nestane králem. Nejdříve je na trůnu jeho bratr, který je ale odhodlán vzít si rozvedenou ženu, což je v téhle době ve Velké Británii nepřípustné. Proto musí abdikovat a na trůn se dostává jeho mladší koktavý bratr Jindřich. Jeho manželka se rozhodne zakročit a sežene pomoc Lionela, nemá žádný diplom, ale umí zázraky. Ten se snaží všemi možnými cviky a podporou naučit krále mluvit. Protože král je takový symbol a hlas národa. Podle mě v politice nehraje žádnou podstatou roli. Ale jako hlas národa
 přeci nemůžu koktat. Jelikož už se rozmohl mikrofon a rádia, tak je jeho ponížení věřejně všem na očích. Je to natočené, jak vtipně, tak historicky zajímavě. Objevila jsem podrobnosti druhé světové války, o kterých jsem nevěděla. Dokonce ve filmu vystoupí i Winston Churchill. Podle mě to byl po dlouhé době zase jeden z kvalitních a zajímavých filmů. Nejen nějaký hloupá komedii v modernější verzi.

Colin Firth byl ve své roli vážně skvělý. Jeho filmy jsou pro mě skoro vždycky jistotou. Mimo jiné je pro mě taková dámská klasika i Bridget Johneś Diary, ale to už je něco jiného.

Tenhle film doporučím těm, kteří mají rádi historii z trochu jiného hlediska. Protože, kdo se u tohodle nezasměje, tak si nejsem jistá u čeho. Mimochodem režisérem byl Thomas Hooper, který natočil i Královnu Alžbětu.
Nominace na 12 Oscarů. Nejlepší film, Režie, Herec v hlavní roli - Colin Firth, Herec ve vedlejší roli- Geoffrey Rush, Herečka ve vedlejší roli - Helena Bonham Carter, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář


                                        Inspirativní podívanou vám přeje Lentilka, today i feel blue

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čip Čip | Web | 30. ledna 2011 v 22:08 | Reagovat

Tenhle film se mi líbí, je vážně skvělý :-).

2 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 27. března 2011 v 18:21 | Reagovat

Já ho ještě nečetla :)) mám v plánu se na to podívat, až si přečtu knihu :))pokud se k ní dostnu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama