Nezáleží na tom, co se pokazí, vždy se najde někdo, kdo to čekal...

13. února 2011 v 22:27 | Lentilka |  Article
(Poster from POSTERS)


Murphyho čtvrtý logický závěr:
Udělat cokoli blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.

Uvažovat o smyslu života je tak vyčerpávající, že se o to snad ani nebudu pokoušet. Protože vystihnout ten pojem bude trochu těžší záležitost. Pro kočku je to spánek. Pro psa je to míček. Pro motýla je to léta.
Vždycky se totiž najde někdo, kdo vám váš smysl života pěkně pokroutí.
Život mi přijde totiž pěkně nesmyslný.
Takže vystihovat podstatu a smysl je trochu zbytečné. Protože člověk celou dobu jenom studuje, snaží se a hlavně se ulejvá. Protože k čemu nám to je? To, co se teď učíme v půObrázeklce případů stejně nebude. A když bude, tak v tu chvíli si určitě nevzpomeneme. Ale dělat to prostě musíme. Tady je první nesmysl. Učit se tak dlouho pro to, abychom se to všechno museli naučit znovu, když to potřebujeme.
Když konečně dostudujeme tak zase pracujeme. A pracujeme pro to, abychom si vidělali peníze. Které stejně utratíme. Už vidíte kam směřuju? Je to bludný kruh pro hlupáky.

Smysl života je nejspíš schovám v nesmrtelnosti chrousta. Pro mě osobně je větší smysl v hudbě než třeba v matice. Možná né tolik logiky, ale smyslu jo. Ale to záleží na úhlu pohledu.
Když je totiž zima, tak můj smysl života se přesouvá do postele. A já ho věrně následuji. Když přijde jaro, tak zase táhne do přírody. A tahle to chodí každý rok. Už většinou vím, co bude následovat. Jenomže v tom je ta chyba. Už tak brzo se dostanu do toho kruhu, který mě brzo přestane bavit. Protože už jenom příchod zimy mě nutí být doma. A to přitom ta zima ani nemusí vypuknout. Ale popravdě, zima je vyčerpávající. Pro koho ne? Na tu dobu bych se klidně přestěhovala do sauny.

Když jsem se v posledních dnech pozorovala, jak je těžké dokopak se k učení, tak mi došlo, že se učit vážně nechci. Ale měla bych. Proto jsem ještě s učením nezačela. Stihla jsem místo toho přečíst 700 stránek detektivky a potom se kouknout na film, který podle toho zfilmovali. Ale nebylo to užitečnější než učení? Pro můj mozek určitě! Do mého smyslu života totiž patří objevování.

Smyslem života je objevit něco, co by se tím mohlo stát. A nezáleží na tom, jak hloupé to bude. Chytřejší než vy sami to určitě nebude. Proto jsem se rozhodla dělat si, co budu chtít. Ty nenáročné věci, co mě baví. Možná někdy udělat to, co bych měla, protože jinak bych mohla zlenošit úplně, ale jinak se budu starat o sebe. A hledat. Protože život je moc krátký a za tu dobu prostě nejde ten smysl najít. A největši hloupost je, že to musíme dělat pořád dokola!!

                                                      Se světem v chaosu bez konce, Lentilka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 13. února 2011 v 22:49 | Reagovat

Ano...užasné zákony Pana Marphyho! :D
Jak já je miluji. Je v nich tolik pravdy.
A život? Já už ten smysl rači nehledám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama