Lie, to each other, every day...

1. března 2011 v 18:10 | Lentilka |  Article
ObrázekVětšinou mě moc věcí nepřekvapí. Ale tenhle objev mě trochu šokoval. A přitom to děláme skoro všichni. Seděla jsem ve třídě a poslouchala ten dialog. Čistě a jednoduše z toho vyplynulu, že ani jedna se nebude učit. A znělo to tak, že se nebude učit díky tomu, že ta druhá taky ne. A fráze "Ty ses učila?!" mi dnes přijde podivně sarkastická a uražená. Protože takový my jsme.
Snažíme se předstírat, že jsme lepší než ve skutečnosti jsme. Že se nemusíme učit. Ale přitom většina z nás běží domů a vážně se naučí. Ale prostě není in, když někdo přizná, že to ve skutečnosti udělal. Protože v téhle době, jsem já za šprta. To naprosto neodpovídá skutečnosti. Znám jenom věci, co mě baví. A už to ze mě dělá šprta. A stejně jako příteli odpovíte vždy stejně na to, jestli mu to sluší, tak stejně spolužakovi odpovíte, že jste se neučili. Lžeme a přijde nám, že to je naše jediná obrana. PRotože bychom nemuseli vypadat dobře, kdyby se zjistila, že jsme se učili.
Říct někomu, že jsem celý den strávila nad seminárkou na dějepis, tak by mě mohli ze společenského žebříčku rovnou vyškrnout. Ale to, že to musíme dělat všichni, to víme.
Jsme prostě naprosto přirozeně ulhaná generace.

Jediné, co nás trápí, jsme my. Tady neexistují větší věci než my. Protože jsme ta nezkažená, ničím neposkvrněná generace, která si může užívat. Může se celé dny soustředit jenom na sebe.
Včera jsem koukala na Pýchu a předsudek. A všimla jsem si věcí, kterých předtím ne. Třeba to, že celou jejich náplň dne, tvořila procházka po pokoji, čtení knih, hra na piano a společenská konverzace. A ples! Panečku, to byla obrovská společenská událost. Někdy mě překvapuje, že z toho jsme vznikli i my.
Chtěla bych se jednou probudit a vidět ve světě ty nejdůležitější věci. ALe nezáleží to na každém z nás? Já například považuji za jednu z důležitých věcích to, že si budu moci číst. Takže bych se neztratila po vynálezu knihtisku.

ALe zkuste si toho někdy všimnou. Jak dnes nevypadá dobře, když je někdo připravený a chytrý. Že vypadá líp, když je někdo chytrý sám od sebe. A i tak po něm hromada lidí může hloupě koukat. Není to nespravedlivé? Když už jste jednou inteligentní, neměli byste být oceňováni? V téhle době nejspíš ne ... Protože přetvářka vládne světu.
Lentilka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 annapos annapos | E-mail | Web | 17. března 2011 v 0:09 | Reagovat

Toto privilegium, říkat pravdu, i sám sobě milá Lentilko, přijde až když už není v podstatě, o co přijít, řekneme pravdu komukoliv, kdykoliv a hlavně sami sobě, a to je stáří.

2 Andreica Andreica | Web | 16. června 2011 v 19:50 | Reagovat

Uznávám, že na střední jsme to měli taky tak, ale na vysoké se to hned změnilo. Možná to bude spíš tím, že se tam píše jedna písemka za rok a jakmile na ni přijdeš nepřipravená, tak jsi za blázna. Osobně já jsem prostě vždycky byla svá a neřešila, co si mně ostatní myslí, i kdybych měla být vydědáná ze společnosti, protože ti, kteří te mají vážně rádi, pro to jaká jsi, tak to neudělají :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama