Adventure

Stieg Larsson - Millénium

2. ledna 2011 v 21:25 | Lentilka

Stieg Larsson - Millénium

Na tu knížku jsem čekala, až do Vánoc. Dostala jsem rovnou všechny tři díly. Těšila jsem se, až je všechny přečtu a taky až se podívám na ty filmy. Stieg Larsson nezklamal.
Přečetla jsem to tak rychle. Nejdřív jsem říkala, že to možná trochu moc protahuje. Ale bez toho by zápletka ani děj nebyl tak propracovaný. Hlavní postavy jsou tam popsané tak, jak jsou. Všechny jejich dobré i špatné vlastnosti. Dvě hlavní postavy se sice potkají až v půlce, ale děj je skvělý. Detektivka, thriller, charakteristika postav. Dlouho jsem nečetla něco tak zajímavého. Lisbeth je možná na první pohled podivný sociopat s násilným chováním a psychickými problémy, ale něco na ní je. A Mikael je taky někdo. Seriózní investigativní novinář.
Od začátku do konce vás to drží v napěti, co se vlastně stane. Protože jenom rodinný strom mě zmátl, celá ta záhada první knížky, která nakonec byla tak prostá. Mikael je investigativní novinář, který odhaluje zločiny. Jenomže ho bohatý obchodník vtáhne do pasti a připraví o dobrou pověst Millénia. To je časopis, který spolu se svou přítelkyní Erikou, Mikael vlastní. Potom se rozhodne pomoci starému muži, který hledá vraha své vnučky. PRoblém je, že vražda se stala před lety. Tak se Kalle pouští do hledání vraha, který už může být dávno po smrti. Lisbeth je mladá dívka, která má svého opatrovníka a pracuje jako soukromý detektiv. Poté, co sleduje Mikaela na zakázku, jí začne zajímat. Pomáhá mu s případem a odhalují něco horšího než je jenom smrt jedné dívky.
Tímhle příběhem začíná série o dvojici, která je pronásledovaná a se vším si poradí. Lisbeth je hackerka a Mikael neunavný novinář. V druhém díle se dozvídáme více o Lisbeht a o její temné minulosti.

Celá tahle série má něco do sebe. Je to poutavá detektivka. A po shlédnutí filmů jsem zjistila, že i ty mají něco do sebe. Pořád ale platí pravidlo, nejdřív kniha a až poté film. Tak se mi to líbí nejvíc. A tuhle sérii vřele doporučuji. Hlavně ke krbu na zimní noci.

10/10Anotace : Muži, kteří nenávidí ženy

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii.

Anotace : Dívka, která si hrála s ohněm
Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu.
Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie zahájí celostátní pátrání po Salanderové, podporované mediální kampaní, ve které vycházejí najevo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je přesvědčen o její nevině, avšak Lisbeth odmítá jakoukoliv pomoc při pátrání po skutečném viníkovi. Do hry vstupuje nelítostný gang násilníků, který jde po Salanderové, a tak se kniha mění v závod o její záchranu…
Anotace : Dívka, která kopla do vosího hnízda

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko…
Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit.


(Pictures from uniofilms and blogspot)J.D. Robb - Smrtící (In death)

31. července 2010 v 10:26 | Lentilka

J.D. Robb - Smrtící série


naked-in-death
(Cover from AMAZON and J.D. Robb)Immortal in Death (In Death, Book 3)

J.D. Robb je pouze jeden z jejích pseudonymů. Pravé jméno je Nora Roberts. Zatím samotných románů o poručíkovi Evě Dallasové vyšlo přes 30.

Příběh začíná brutální smrtí jedné prostitutky. K případu je povolaná Eva Dallasová. Policajtka, která dodržuje zákon, ale nestydí se ho občas obejít. Hledá podezdřelé a potkává charismatického Roarkeho. Její neexistující milostný život ožívá a případ se komplikuje dalšími vraždami. Je to romantika a detektivka zároveň. Zápletka se rozuzlí až na samém konci a doopravdy nebudete tušit, jak to bylo dokud vám to autorka nesvěří. Napětí a smrt se v knize objevuje pořád. Smrtící nahotou začíná obrovská sérii detektivek o Evě a Roarkem. Vše se odehrává po roce 2059, takže se můžete spolehnout, že tak potkáte také hromadu nových zbraní a techniky, která není běžná. Autorka si s tím vyhrála, ale nečerpá jenom ze své hlavy, občas použije i techniku, která se už začíná rozjížděť. Takže za těch padesát let už jí možná všichni budou běžně používat. Eva Dallasová má radši ulice New Yorku než posedávání v kanceláři a také zločiny z vášně už nejsou tak běžné. Vzkazy masových vrahů jsou zastaralé a přisuzují se roku 2000 jako staré krimi případy, kterými se někdo inspiruje. Je to zajímavé pojetí toho, jak by policie mohla postoupit dál v dalších letech. Eva Dallasová řeší obludné vraždy a neohlíží se při tom na nikoho...

Celá série je ale zaručeně oříšek.


Smrtící nahota- 7/10Anotace Smrtící Nahota:
Eva Dallasová je poručíkem newyorské policie a jako jedna z nejlepších je pověřena vyšetřováním série vražd prostitutek. Zdá se, že v pozadí těchto vražd stojí někdo mocný… Eva toho během deseti let služby u policie už zažila hodně, a tak dobře ví, že to, zda přežije, závisí především na jejích instinktech. Přes varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem, jedním z podezřelých v tomto případu, se řítí právě do jeho náruče. Touha a vášeň mají svá pravidla, a tak záleží jen na Evě, zda nakonec stane po boku muže, o němž neví nic s výjimkou toho, že neskonale prahne po jeho doteku, touží, aniž by si to zpočátku uvědomovala, svěřit se mu se vším a zbavit se tak své noční můry - vzpomínky na svou minulost.

Anotace Smrtící Sláva :
První oběť našli v dešti na chodníku, druhá byla zavražděna na dvoře domu, v němž bydlela. Poručík Eva Dallasová snadno nachází spojnici mezi těmito případy. Obě zavražděné byly atraktivní a vysoce úspěšné ženy. O jejich pracovních i soukromých záležitostech si povídalo celé město, a tak má Eva brzy svého podezřelého. Všechno do sebe zapadá - snad až příliš. A pak dojde ke třetí vraždě, která se dosavadnímu schématu naprosto vymyká. Nyní záleží jen na hlavní hrdince, policistce Evě, kam ji dovedou její neomylné instinkty spolu se zkušenostmi a schopností analyticky uvažovat, zejména je-li poháněna touhou zjednat spravedlnost. Po jejím boku už tradičně stojí miliardář Roarke, Evin milenec a tentokrát i ochránce.

Anotace Smrtící Nesmrtelnost :
Píše se rok 2058… Technický pokrok dosáhl už takové úrovně, že na dovolenou se létá mimo planetu a v restauracích obsluhují dokonale lidsky vyhlížející roboti. Pružné tělo, krásnou tvář a dokonce i mládí si lze opatřit za peníze, ale vždycky se najdou lidé, co jich nebudou mít nikdy dost. Taková je i Pandora, jedna z nejexkluzivnějších topmodelek. Její kariéru však přerve náhlá a násilná smrt. Poručík Eva Dallasová, která má právě před svatbou se svým snoubencem, miliardářem Roakem, je pověřena vyšetřováním. Do případu se vrhá se svou pověstnou houževnatostí, tím víc, že hlavní podezřelou se shodou nešťastných náhod stává její přítelkyně, svérázná zpěvačka Mavis. Zdá se, jako by svět špičkového modelingu pod svým třpytivým povrchem skrýval ještě jednu, už ne tak elegantní tvář - tvář plnou násilí, chamtivosti a touhy po moci. Eva se ze všech sil snaží očistit přítelkyni, ale případ se komplikuje dalšími vraždami a na scéně se objeví smrtelně nebezpečná droga. Všechny stopy ukazují na možného pachatele, avšak Evě její neomylný instinkt napovídá, že skutečná pravda se může skrývat někde docela jinde. Tam, kde by ji nikdo nehledal…


Glory in Death (In Death, Book 2)
Naked in death (Smrtící nahota)
Glory in death (Smrtící sláva)
Immortal in death (Smrtící sláva)
Rapture in death (Smrtící extáze)
Ceremony in death (Smrtící pomsta)
Vengeance in death (Smrtící rituál)
Holiday in death (Smrtící svátky)
Conspiracy  in death (Smrtící spiknutí)
Loyalty in death (Smrtící věrnost)
Witness in death (Smrtící svědectví)
Judgment in death (Smrtící soud)
Betrayal in death (Smrtící zrada)
Seduction in death (Smrtící svůdnost)
Reunion in death (Smrtící setkání)
Purity in death (Smrtící pravidla)
Portrait in death (Smrtící portrét)
Imitation in death (Smrtící imitace)
Divided in death (Smrtící rozdělení)
Vision in death (Smrtící vize)
Survivor in death
Origin in death
Midnight in death
Memory in death
Interlude in death

Dan Brown

24. června 2010 v 23:08 | Lentilka

Dan Brown

Už jsem toho přečetla hodně od Browna (respektivě vše, co napsal) a jeho díly jsem nadšená.
Největší úspěch u mě má nejspíš Šifra mistra Leonarda, je to klasika. Napínavý příběh, který jsem sotva byla schopná odložit. Navíc se mi líbí, že vždy používá velice zajímavá témata. Náboženství, věda, technika. V posledním díle se tím zabívá snad nejvíc. Tady už odhaluje tajemnství. Ztracený symbol je o tom, co se skrývá v člověku. Jeho potenciál. Šifra zase poodhalovala historii církve, Ježíše Krista a Marie Magdalény. Umění je, jak všechny ty dlouhé romány dokáže vtěsnat do jediného dne. Překvapí mě, že když to čtu, tak čas běží skoro stejně .Taky u toho sedím celý den až do rána. Když končí příběh, můžu jít konečně spát.
Jeho příběhy jsou plné tajemna. To se mi na nich líbí. Ztracený symbol není nejlepší, ale řadí se mezi první. To, co ta knížka řeší, se mi vážně líbilo. A myslím, že každý kdo tu myšlenku pochopí, že to v něm něco zanechá. Něco hlubšího než jen dojem z knihy. Možná to změní váš pohled na dějiny. Na celý svět. Ale taky nemůže věřit všemu, že...


Ztracený symbol - anotace
Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě Washingtonu D.C. K řešení záhady je vyzván hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako pohanský bůh. A není samozřejmě náhodou, že bývalý americký prezident George Washington se zednářským kladívkem a zednářskou lžící položil roku 1793 základní kámen Kapitolu. Ve Washingtonu se odehrává honba za legendárním zednářským pokladem.
Sám autor ke svému novému dílu poznamenal: "S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj."Andělé a démoni (filmová obálka) - anotace
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.
Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec.

Šifra mistra Leonarda - anotace
Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál!
Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…

Stephen King - Žhářka

5. dubna 2010 v 17:44 | Lentilka
Stephen King - Žhářka

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Stephena Kinga .Je to příběh o otci, který utíka se svou dcerou Charlie. On sám má jisté schopnosti, které získal po jednom věděckém pokusu. Jeho žena je mrtvá. A jeho dcera má velmi silná pyrokinetické schopnosti. Organizace, která chce Charlie získat jim jde tvrdě po krku. Je to hororový příběh. Příběh o útěku a o moci, která se špatně ovládá. Velice napínavé, velice poutavé a také děsivé. Doporučuji všem fanouškům Kinga, hororu a fantasy!


Stephen King - Čtyři po půlnoci

24. března 2007 v 18:34 | Lentilka
Stephen King - Čtyři po půlnoci - Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady

Jsou to čtyři povídky v téhle novele, ale já jsem sehnala pouze tu, kde jsou dvě novely. Časožrouti byly doopravdy děsivý, člověku se z toho sevřelo břicho a nad celou povídkou se vznášelo takové temno. Většina hororových povídek tohle nemá. TO oceňuji. Skryté okno je ještě něco lepšího. Ta zápletka byla úžasná. A reálnost jeho povídek je úžasná a děsivá. Čtu jeho knížky ráda a pro každého, kdo se rád bojí a rád trochu sci-fi bych je doporučila také.


obálka

Obsah:
 Soubor čtyř hororových novel Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny a Sluneční pes byl ve Spojených státech vydán v jedné knize s názvem Čtyři po půlnoci. Český vydavatel se s ohledem na rozsah (a jistě možnost většího zisku) rozhodl rozdělit soubor na dva a vydat dvě knihy obsahující po dvou novelách.
V Časožroutech se někteří cestující nočního letu z Los Angeles do Bostonu dostávají prostřednictvím časové trhliny do paralelního světa, kde se musí vyrovnat s příchodem strašlivých Časožroutů... Rozsáhlá novela balancuje na pomezí hororu a snad trochu science-fiction. Sice není tak vynikající jako nejlepší práce Stephena Kinga, ale stále je velmi dobrá.
Skryté okno do skryté zahrady je příběhem spisovatele Morta Raineyho, který se v opouštěném srubu u jezera vyrovnává s bolestným rozvodem, depresí a bezvýsledně se pokouší znovu psát. Jednoho dne zaklepe na dveře srubu neznámý hubený muž v černém klobouku, jak vystřižený z nějakého románu Williama Faulknera a se slovy "Ukradl jste mi můj příběh. Ukradl jste mi námět a s tím se musí něco dělat. Právo je právo a slušnost je slušnost a musí se s tím něco dělat." se domáhá svého příběhu. A Mortův kocour připíchnutý šroubovákem ke střeše kůlny dává tušit, že muž se nezastaví před ničím...
Obě novely, stejně jako naprostá většna ostatních knih Stephena Kinga, byly zfilmovány.

Francine Pascal - Neohrožená

4. února 2007 v 20:23 | Lentilka
Francine Pascal - Neohrožená

Jsem silná. Jsem mrštná. Jsem rozhněvaná. Jsem nezkažená. Jsem ryzí. Jsem osamělá. Jsem Gaia. Jsem stejná jako vy. Ale ne úplně - jsem totiž NEOHROŽENÁ. Dívka narozená bez genu strachu.

Je to napínavé, nebudete se od toho moci odtrhnout. Je to o Gaie, která se ničeho nebojí. Je bez rodíčů a vždycky si připadala jako takový vyvrhel společnosti. Ale je krásná, silná a chytrá. Bojuje s každým, kdo se jí postaví do cesty. A nemá moc přátel. Je to příběh dívky, která musí neustále utíkat o život a vlastně nikdy nemůže zapadnout do společnosti. A příběh se neustále komplikuje. Doporučuji všem, kdo mají rádi napětí! Mě se to totiž doopravdy líbilo a skoro jsem se od toho nemohla odtrhnout. Škoda, že v Česku vyšlo tak málo dílů, když ve skutečnosti jich je tolik a pořád vycházejí.

Info o dílech dole... Trailer na seriál také.
Helena Babická

14. ledna 2007 v 10:38 | Lentilka
Helena Babická
Dvojdilný román o dívce, která se rozhodne studovat v Paříži. Osud jí ale zavede až do doby Ludvíka XIV. Ocitne se v jeho době po nehodě. Probudí se a potkává markýze, který se jí ujme. Musí přežit a přizpůsobit se poměrům. Nakonec se setká i se samotným Králem Slunce a vydává se na nebezpečné dobrodružštví. Jde jí o čas a o lásku. Musí zápasit s časem, aby zachránila muže, kterého miluje.
Je to úžasný příběh, kdy člověk nedokáže přestat číst. V některých chvílích dožene snad i k slzám svou reálností a přitom nepřízní osudu. Poznáte tam opravdovou lásku, dobrodružství, napětí. Dobu Ludvíka XIV. Zvládli by jste to vy?
Tyto dvě knížky bych si mohla číst pořád a pořád znovu. Patří mezi mé oblíbené a mezi ty vyvolené, které mě rozbrečeli. TO se nestává často. Doporučila bych přečíst  Jeden okamžik v čase a Medailon krále slunce. Získáte tím jenom další bohatý zážitek z knihy a dokonce i historie.

Mareille Calmel : Ples vlčic

14. ledna 2007 v 10:30 | Lentilka
Mareille Calmel : Ples vlčic

Zajímavá kniha o tom, jak může být člověk spřízněn s vlkem. O lidské marnivosti, dobrodružství a pomstě. Je to poutavá četba, ale nepatří k mým oblíbeným. Protože se nějak nevešla do mého vkusu. Námět i téma mě upoutalo, ale samotný příběh nebyl strhující ani nijak nadčasový. Proto ty, kdo mají rádi tento žánr a trochu dobrodružství to doporučuji, ale jinak znám lepší knihy.

Anotace dole.

V.C. Andrews - Zlomená křídla, Půlnoční let

14. ledna 2007 v 10:28 | Lentilka

V.C. Andrews - Zlomená křídla, Půlnoční let

Tyhle dvě knížky mají něco do sebe. Je to o tom, jak díky nepřízni osudu se tři dívky dostanou do nápravného ústavu. V odlehlém koutu země, kde není nikdo, kdo by je chránil. Proto se tam dostávají k šílené a psychopatické ženě, která se je snaží napravit. A to tím, že ten, kdo to přežije, může žít. V hrozných podmínkách musí pracovat, podrobovat se jí a nakonec bojovat o holý život. Jedině díky tomu, že si pomáhají navzájem a díky jejich přátelství se nakonec možná dostanou z toho pekla pryč. Doporučuji, ale ne pro ty, kteří by na to nemuseli mít žaludek. Kniha je psána totiž velmi, velmi realisticky. První díl se mi ale možná líbil více.

Anotace na knihy dole...

Meg Cabot - Mediátor

14. ledna 2007 v 10:25 | Lentilka
Meg Cabot - The Mediator series (Mediátor)


Co když se zamilujete do někoho kdo už je nějaké to století mrtví?
A bydlí u vás v pokoji? Suze Simon má problém. Může vidět a mluvit s duchama. Věci se mění hlavně ve chvíli, kdy se její máma rozhodne přestěhovat. Suze má najednou nové nevlastní bratry a otce. A taky jednoho sexy španěla ve svém pokoji. Jediný problém je, že on už je nějaké to století mrtvý.


Knížka je psána jako dívčí romantický příběh plný napětí. Popsání jak funguje mediátorství, jaký je život středoškolačky, která vidí duchy. Doporučuji si to přečíst. Celou sérii jsem přečetla s jedním dechem. Nic složitého, ale je to napínavé a čtivé. Do toho! Středoškolské drama s duchy. 
 

Reklama
Reklama