Cinema

Desert Flower

11. srpna 2010 v 18:26 | Lentilka
desertflower

Květ pouště

10/10

(Pictures from MoviesMeter and OSOBNOSTI)
Drama 
Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Režie: Sherry Hormann
Hrají: Liya Kebede, Sally Hawkins, Timothy Spall, Juliet Stevenson, Craig Parkinson, Anthony Mackie


Film byl naprosto skvělý. Poutavý. Pravdivý. A zabýval se aktuálním tématem, které by mělo trápit všechny ženy na světě.
Jestliže nic víc, tak vám tenhle film alespoň přiblíží osud jedné dívky, která musela ten brutální obřad obřízky podstoupit...


Film založený na autobiografii světoznámé modelky Waris Dirie, která ve třinácti letech uprchla před nuceným manželstvím z rodného Somálska do Londýna. Přes všechny problémy, kdy jí chtěli vyhostit se stala hvězdou módních přehlídek. Známou se stala ale především svým bojem proti ženské obřízce, kterou musela v dětství také podstoupit.
Film začíná jednoduše. Malá Waris se rozhodne opustit svou rodinu a život na poušti, protože jí chtějí provdat starci za pár velbloudů jako manželku. Tím začína její velká cesta.

Waris jako první věřejně promluvila o ženské obřízce. Dítě, které vyrostlo v poušti a poté se dostala jako uklízečka svého strýce do Londýna. Tak se musí provdat za jednoho svého kamaráda aby mohla zůstat. A začne úspěšnou kariéru topmodelky.
Ale hlavně se stane bojovnicí za zakázání ženské obřízky.

Každý den v Africe podstoupí více než 6 000 dívek obřízku. Protože podle jejich víry je vše dole u ženy nečisté. Proto jí vše odstraní, nechají pouze malou dírku a když se žena vdá, tak jí muž ránu znovu rozzřízne.
Tohle všechno se děje, přestože to není psáno v Koránu. A přestože je to ve většině států zakázáno, všude dál se to pořád děje...


Související články :
Cinema

2. dubna 2010 v 18:34 | Lentilka
movie


 
 

Reklama