Movie

The Cove

8. března 2011 v 16:06 | Lentilka
Poster k filmu Cove, The

The Cove

Dokumentární
USA, 2009, 92 min
Režie:Louie Psihoyos
Hrají: Isabel Lucas, Richard O´Barry, Hayden Panettiere, Louie Psihoyos, Paul Watson
(Picture a anotace z csfd)


Anotace:
Ric O'Barry je známý trenér delfínů, kteří účinkovali ve známém americkém seriálu FLIPPER. Jenže poté, co spáchal jeden z delfínů sebevraždu přímo před jeho očima, se rozhodl tyto tvory chránit. Vytvoří tým, který se pokusí proniknout do přísně střežené zátoky v japonském Taiji, kde probíhají jatka těchto inteligentních tvorů a je jich ročně zabito přes 20 000. Zároveň odhalí vážnou hrozbu pro lidské zdraví. Díky tomuto odvážnému týmu má nyní možnost vidět celý svět, co se odehrává v Taiji a odkud pochází delfíni držení v zábavních akvaparcích.

The Cove. Tak tohle je jeden z filmů, co člověka tak trošku vyděsí. Děje se to jenom na jednom místě. A děje se to každý rok. Děje se to pořád. Největší vyvraždování delfínů na světě. Možná to není pro slabé povahy. ALe na druhou stranu tam není zase tolik záběrů, co by člověka mohli vyděsit. Celý ten dokument je prostě skvělý. Zábavný a chytlavý. Přitom pravdivě vypovídá o té situaci a dokládá jí.
Nejhorší na tom mi přijde, že právě teď je v zajetí tolik delfínů a vlastně i ostatních zvířat a to jenom kvůli tomu, že to chce člověk. Protože ho těší, koukat se na ta zavřená a uvězněná zvířata. Už vidím sama sebe, jak v aquaparku mávám nadšeně delfínům a užívám si ten pohled. Ale když si potom uvědomíte, že jsou vytržení ze svého prostředí a že jsou tam uvězněni a trpí, tak je to horší pohled. Tenhle snímek se ale soustředí hlavně na to, kde vyvražďují delfíny. Pro maso, které by se ani nemělo prodávat. A nikdo s tím nic neuděláme. Podle mě celkem kvalitní a hlavně dojemný snímek. Jako milovníka zvířat mě to zasáhlo. Napadlo mě i na chvíli,že bych nejspíš neměla jíst ani maso. Protože zvířata trpí kvůli lidem. Ale asi mi zase nikdy nebude tolik líto kapra jako delfína. Protože delfín je tak inteligentní zvíře! Všechna zvířata která jsou tak inteligentní, aby si uvědomovala sami sebe bych prostě nejedla. Budu se nad sebou muset zamyslet.DOLPHINS UNDERWATER - delfíni pod vodou plakáty | fotky | obrázky | postery
A vy byste měli taky. Myslím, že když se na to podíváte, tak vám to pomůže.
Stát se vegeteriány a nebo vám to jenom odhalí kus světa o kterém nic nevíme. Protože na světě se nejspíš budou dít i horší věci. Ale to už bych se z toho musela zbláznit. Jsem takový malý nevinný tvor, že už tohle mě sebralo. Některé to možná vezme více než jiné, ale stejně.
Nahlédněte do života někoho jiného. Nebo jiného druhu. Není to hezká podívaná. Ale co bychom se divili. Vždyt lidé nejsou hodní ani jeden na druhého.

Nejsou zvířata v pár věcech lepší než lidé? Nejsou tak krutí.
Swallow

10/10

Man from Earth

5. března 2011 v 21:27 | Swallow

The Man from Earth

Drama / Sci-Fi
USA, 2007, 87 minPoster k filmu Pozemšťan
Režie: Richard Schenkman
Hrají: David Lee Smith, Annika Peterson, Richard Riehle
(oficiální text distributora:
Poté, co se uznávaný vysokoškolský profesor historie John Oldman rozhodne k nečekané rezignaci na svůj post, schyluje se k rozlučkovému večírku na odlehlé chatě na samotě. Právě na této party chce také profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny zkratkovitého počínání. Jak se ale záhy ukáže, odůvodnění není zdaleka tak prozaické, a už vůbec ne snadno stravitelné. Oldmanova slova všechny zaskočí. Profesor totiž tvrdí, že hlavním důvodem jeho odchodu je nesmrtelnost. Prý je na světě již čtrnáct tisíc let a každých deset roků musí měnit své působiště, aby jej nevypátrali nesprávní lidé. Nikdo mu pochopitelně nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí. A všechny dosavadní jistoty se začínají pomalu hroutit. Vynikající, značně originální a především myšlenkově chytlavé minimalistické sci-fi natočil v roce.
Recenze Swallow:

Nikdy se nekoukám na filmy, které mě předem nijak nezaujmou. A tenhle mi doma leží už dost dlouho, ale prostě jsem neměla chuť se podívat. Až když mi ho někdo doporučil. A skrývá se v něm něco, co mě překvapilo. Protože už dlouho jsem neviděla film, z kterého by mi tolik zamrazilo. Příjemně. Donutila přemýšlet nad zbytkem světa. Minulostí.
Je to film, který se odehrává v jednom pokoji a jenom s pár lidmi. Příjemným překvapením byl Freud. Ale donutí vás zabývat se věcmi, které vás vyděsí. Začíná to od pravěku a končí v současnosti. Co kdyby existoval jeden muž, který by nestrál? Který by to všechno prožil? Mesiáš, který by potkal pár důležitých lidí? Započal éru lidstva? Protože kdybych byla já v tom pokoji, tak na konci toho vyprávění křičím asi jenom jednu věc "Já tomu snad i věřím. Protože je to až úžasné na to, abych to mohla jen tak zavrhnout."
Je to jeden z těch filmů, který si zaslouží svou pozornost pro svou myšlenku. Protože myslím, že když se přesvědčíte alespon k prvním deseti minutám, tak potom už se nezvednete. Je to vyprávění jednoho člověka. Soustavné pokládání otázek. Psychichologické a mystické zároveň.
Jsem si docela jistá, že mě to bude strašit ještě dlouho. Protože existují filmy ve kterých ve vás zůstane skvělý krátkodobý pocit. A potom jsem filmy, které otřesou vaší myslí a vírou. A aspoň na chvíli vás probuzí z toho podřimovaní ve světě. Tenhle film vás probudí. A donutí vás opakovat si pořád dokola "Co kdyby? A čemu věřit?"
Já mám v otázkách víry docela jasno. Ale třeba za pár tisíciletí to bude zase všechno jinak. Ale tenhle film jednoznačně doporučuji. Když nic jiného, zamyslíte se, proč se to někomu tolik líbilo.

10/10

Vyděšená, překvapená Swallow alias Lentilka


King's Speech

30. ledna 2011 v 21:14 | Lentilka
(Pictures from CSFD)

ZALOŽENO NA SKUTEČNÉM PŘÍBĚHU. OSUD MUŽE, KTERÝ SE MUSEL STÁT VELIKÝM A MUSEL K TOMU POUŽÍT SVŮJ HLAS.

Příběh anglického krále Jiřího VI. (Colin Firth), manželky Alžběty (Helena Bonham Carter), který se po abdikaci svého bratra, stává plnohodnotným nástupcem a držitelem anglického trůnu. Spolu s pomocí hlasového odborníka Lionela (Geoffrey Rush) se rozhodne stát se pravým králem Anglie.


8/10

Trailer byl udělaný vážně skvěle, proto jsem se rozhodla před týdnem, že se na to konečně kouknu. Zjistila jsem, že je to zpracováno jak kvalitně, tak i historicky správně. Král Jindřich má už od malička problémy s koktáním. Nikdy to ale nebyla tak velká překážka, dokud se nestane králem. Nejdříve je na trůnu jeho bratr, který je ale odhodlán vzít si rozvedenou ženu, což je v téhle době ve Velké Británii nepřípustné. Proto musí abdikovat a na trůn se dostává jeho mladší koktavý bratr Jindřich. Jeho manželka se rozhodne zakročit a sežene pomoc Lionela, nemá žádný diplom, ale umí zázraky. Ten se snaží všemi možnými cviky a podporou naučit krále mluvit. Protože král je takový symbol a hlas národa. Podle mě v politice nehraje žádnou podstatou roli. Ale jako hlas národa
 přeci nemůžu koktat. Jelikož už se rozmohl mikrofon a rádia, tak je jeho ponížení věřejně všem na očích. Je to natočené, jak vtipně, tak historicky zajímavě. Objevila jsem podrobnosti druhé světové války, o kterých jsem nevěděla. Dokonce ve filmu vystoupí i Winston Churchill. Podle mě to byl po dlouhé době zase jeden z kvalitních a zajímavých filmů. Nejen nějaký hloupá komedii v modernější verzi.

Colin Firth byl ve své roli vážně skvělý. Jeho filmy jsou pro mě skoro vždycky jistotou. Mimo jiné je pro mě taková dámská klasika i Bridget Johneś Diary, ale to už je něco jiného.

Tenhle film doporučím těm, kteří mají rádi historii z trochu jiného hlediska. Protože, kdo se u tohodle nezasměje, tak si nejsem jistá u čeho. Mimochodem režisérem byl Thomas Hooper, který natočil i Královnu Alžbětu.
Nominace na 12 Oscarů. Nejlepší film, Režie, Herec v hlavní roli - Colin Firth, Herec ve vedlejší roli- Geoffrey Rush, Herečka ve vedlejší roli - Helena Bonham Carter, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář


                                        Inspirativní podívanou vám přeje Lentilka, today i feel blue

Solomon Kane

24. června 2010 v 22:49 | Lentilka

Solomon Kane


Francie/Česká republika/Velká Británie, 2009, 104 min.
režie: Michael J. Bassett
hrají: James Babson, Laura Baraniková, Geoff Bell, Matthew Blood-Smyth, Brian Caspe.

"There are many Paths to Redemption. Not all of them Peaceful."
"If I kill you, I am bound for hell. It is price I shall gladly pay."

To jsou pouze dvě fráze, které mi z filmu utkvěli pevně v paměti. Ale je to povedený film. Jde o spasení Solomonovi duše. Rozhodl se, že už nikomu neublíží, po jeho krvavém a násilném životě ve válce. Ale poté potká rodinu, která mu pomůže a ve snaze je ochránit se musí stát tím zabijákem, který byl dřív. Solomon je skvělý voják, který je v bitvě více doma než kdekoliv jinde. Ale postupně se vrací do svého pravého domova a hledá cestu, jak vykoupit svou duši. Najde ji?
Robert E. Howard, autor Barbara Conana, k celému filmu dodal inspiraci k celému filmu. Je to akční zajímavá podivaná, občas jsem si vzpoměla na Pána prstenů, občas na Van Helsing. Stojí za podívanou, když máte právě čas. Mimo to, film který se odehrává v Česku. TO jsem zjistila, až po tom, ale bylo to šokující odhalení.

oficiální text distributora:
Kapitán Solomon Kane (James Purefoy) je mimořádně výkonný zabiják 16. století. Vyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech. Setkáváme se s ním ve chvíli, kdy si klestí krvavou cestu hordami protivníků v exotickém městě v severní Africe. Když se ale se svými kumpány rozhodne dobýt tajemný hrad, nabere jejich cesta nečekaný obrat. Jeho muži jsou jeden po druhém zlikvidováni démonickými příšerami, až zůstane sám Kane. Stojí tváří v tvář nohsledovi samotného Ďábla (Ian Whyte), který se vynořil z hlubin pekla, aby odčinil svoji beznadějně zkorumpovanou duši. Kaneovi se sice povede z jeho spárů uniknout, je mu ale více než jasné, že se zachrání pouze tehdy, když se zřekne násilí a zbytek života zasvětí klidu a míru. Brzy je ale vystaven těžké zkoušce. Poté, co se mu nepodaří zabránit brutálnímu pobití puritánské rodiny Crowthornových, se kterými se spřátelil, přísahá, že najde a osvobodí jejich uvězněnou dceru Meredith. I kdyby to znamenalo, že zaprodá duši a použije své vražedné schopnosti pro vyšší princip. Odhodlání zachránit Meredith a ochránit Anglii před zlými silami ho postaví tváří v tvář rodinnému tajemství, kterému se celý život snažil uniknout.   


The Ugly truth (Chceš mě, chci tě)

7. prosince 2009 v 22:31 | Lentilka
The Ugly truth (Chceš mě, chci tě)


Má recenze:
Abby je trošku šílená producentka, která si přes seznamku snaží sehnat chlapa, ale moc jí to nevychází. Je krásná, ale trpí jinými ženskými nedostatky,např. nezávislost. Když se zamiluje do svého souseda, kterého pozná po tom, co spadne ze stromu, kde se snaží zachránit svou kočku a přitom zpozoruje souseda pouze v ručníku, no docela vtipná scéna. Její podřízený Mike, který je hlavní hrdinou show The Ugly Truth jí vytáčí svou nestydatou řečí a chováním. Ale jeho nabídku o pomoc s jejími vztahy přijme, protože očividně fungují a první rande se sousedem je na cestě. Pointa je v tom, jak rozdílní lidé se můžou přitahovat a vytvořit tak šťastný pár. Komedie o tom, jak to vlastně všechno je. O nedorozumění, které mezi sebou ženy a muži mají. Mike to ve své show podává velice výstižně. Povedená komedie.

Twilight saga: Eclipse (Rozbřesk)

6. prosince 2009 v 16:36 | Lentilka
[Twilight+Eclipse.jpg]


Premiéra je už stanovena na den 30.06. 20010 tak se můžeme těšit. Jinak obsazení zůstává stejné, až na dalšího nového režisera a to je David Slade (30 dní dlouhá noc a V pasti), no to by mě zajímalo, co dostaneme od něj. :)

Režie: David Slade
Hrají: Kristen Stewart
Robert Pattison
Ashley Greene
Taylor Lautner
Peter Facinelli
Jackson Rathbone
Kellan Lutz
Nikki Reed
Dakota Fanning

Zatmění (Eclipse) je třetí pokračování o Isabelle Swanové a Edwardu Cullenovi. Příběh začíná zjištěním, že Seattle sužuje řetězec neobjasněných vražd, které jsou podle Edwarda způsobeny novorozenými upíry, kteří neovládají svou žízeň. Edward s Bellou posílají přihlášky na vysoké školy. Bella Edwardovi oznamuje, že chce opět vidět svého nejlepšího přítele (vlkodlaka) Jacoba. Edward si však myslí, že je to pro Bellu nebezpečné. Mezitím má Alice Cullenová vidinu, že je Victorie zpět ve městě a jde po Belle. Edward se o Bellu bojí a proto uzavírá dohodu s Jacobem. Bella tak tráví čas, který není s Edwardem v rezervaci u vlkodlaků. Bella připomíná svou žádost o přeměnu v upíra. Edward to zpočátku odmítá, vysvětluje Belle, že by ji mohl velice snadno zabít. Nakonec souhlasí pod podmínkou, že se za něho Bella provdá. Navzdory odporu ke sňatku si Bella uvědomuje, že strávená věčnost s Edwardem je důležitější než cokoli jiného. K Forks se blíží armáda novorozených upírů, kteří jsou ovládáni Victorií. Na bitvu se ke Cullenovým připojují i vlkodlaci. A aby toho nebylo málo k Forks se blíží Volturiovi, kteří se chtějí přesvědčit, že byli všichni novorození zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Což byla podmínka, kterou Volturiovi stanovili v Itálii Edwardovi (v 2. díle - New Moon), jinak by byla Bella zabita, protože ví o existenci upírů.

Kouzelná romance (Enchanted)

16. prosince 2007 v 12:45 | Lentilka
Osobně miluju disneyho pohádky. A teď se překonal. Protože převedl pohádku do realného prostředí. Poznáte princeznu, která se propadne do reality dnešního světa. Prince, kteří za ní budou bojovat i zlou královnu, která půjde po princezně, aby jí nemusela předat trůn. Doporučuji pro ty, co mají rády Disneyho, nebo ho alespoň měli rádi. Tohle není pro děti. TO je spíš pohádka pro dospělé. O lásce. Kdo by odolal?

Obrázek “http://www.div.cz/img/anim/k/kouzelna-romance.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Hrají: Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden, Timothy Spall, Susan Sarandon
Režie: Kevin Lima
Rok: 2007

Film o pohádkové princezně (AMY ADAMS) z minulosti, kterou zlá královna (SUSAN SARANDON) přemístí do současnosti, je spojením klasické pohádky společnosti Disney s příběhem z moderního New Yorku. Záhy poté, co se ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem (PATRICK DEMPSEY) princezna Giselle nucena měnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? KOUZELNOU ROMANCI režíroval Kevin Lima (Tarzan, Eloise a Vánoce) podle scénáře Billa Kellyho (Dožeň, co se dá). Původních písně pro Kouzelnou romanci složila v minulosti velice úspěšná dvojice autorů - skladatel Alan Menken a textař Stephen Schwartz (Pocahontas, Zvoník u Matky Boží). (oficiální text distributora)


 
 

Reklama
Reklama