My box=Stupid

Červenec - přečteno

29. července 2010 v 15:22 | Lentilka
Kouzla milují žár mého těla (J.D. Robb, Laurell K. Hamilton, Susan Krinard, Maggie Shayne)
Bouřková fronta - Jim Butcher
Zakletý v čase - Audrey Niffeneggerová
Smrtící nahota - J.D. Robb
Blood lines - Tanya Huff
Pravá krev - Klub mrtvých - Charlaine Harris
Pravá krev - Mrtvý pro svět - Charlaine Harris

Červen - přečteno

1. července 2010 v 17:24 | Lentilka
Richelle Mead - Vampýrská akademie

Richelle Mead - Vampýrská akademie - Frostbite

Richelle Mead - Vampýrská akademie  - Shadow Kiss

Richelle Mead - Vampýrská akademie  - Blood Promise

L.J. Smith - Upíří deníky - Probuzení

L.J. Smith - Upíří deníky - Souboj

L.J. Smith - Upíří deníky - Temné shledání

Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda

Paolo Coelho - 11 minut

Dan Brown - Ztracený symbol

Květen - přečteno

22. května 2010 v 11:58 | Lentilka
Knihy, které jsem zlouskala za měsíc květen :


Tanya Huff - Krevní pouta - Cena krve
Tanya Huff - Krevní pouta - Stopy krve
P.C. Cast and Kristin Cast - Škola noci - Zrazená
Nicholas Sparks - Milý Johne
Daryl Gregory - Pandemonium
Terry Goodkind- Meč pravdy - Armáda démonů 3
Terry Goodkind- Meč pravdy - Sestry světla 4
Paolo Coelho - Alchymista
Patrcia Briggs - Měsíční píseň

First Trailer New Moon

17. listopadu 2009 v 21:48 | Lentilka

První den v novém roce

1. ledna 2009 v 21:13 | Lentilka
Na 1.1. bych se neměla válet celej den v posteli. Po tom, co jsem šla k ránu spát bych se měla vyšvihnout jako svěží kytička a celej den dělat něco užitečnýho. Ale někdy jsou dny ve stylu blue. Jenom jíst a ležet, válet se a nic nedělat. V jistém smyslu povznášející, v dalším trochu líný a bez změny. Podívat se za sebou večer a probrat se všemi věcmi, které jsem za den udělala. Nebylo toho moc. Rozbolela mě hlava. Měla jsem šílenou touhu vybourat svůj pokoj ze základů do kterých byl posazen a jenom ho přesunout někam jinam, kde bych mohla v klidu žít. Na nějaký hezčí místo, kde se nemusím tak dlouho trmácet do kopce a kde nebudu mít občas žaludeční vředy z domácí atmosféry. :-)
Moje rodina je tak trochu uzavřená a jak jsem po čase zjistila sebezáchovně sobecká a napůl šílená. A všechny dcery téhle rodiny jsou stejný. Kouknu se na sebe a říkám si "Sakra, dělám to samý jako ona" Po čase pozorování a dospívání je tady krutý fakt. Podobná výchova přinesla stejný efekt. Všichni jíme špatnou rukou a všichni jsme ve vztazích docela podobní. Děsivý a strašidelný.
Když už člověk nemůže mít jeden obličej jako originál, proč musí mít podobné chování nebo aspon zvyky jako ostatní? Jistě, normální lidi nejsou tak podobní svým rodičům. Já mám svůj obličej před očima ale pořád. Auch. Kolik náctiletých chce zůstat doma a neodejít někam pryč do světa nebo aspon o dům dál? Tak řekněte, jestli v tom jsem sama. :-)

27.11. Po Vánocích

27. prosince 2008 v 10:59 | Lentilka
A máme tu po době úplatků a šílenství. Děti dostaly dárky, aby chvíli nezlobily. Teenager aby neodmlouval a někdy se přišel ukázat domů, když není opilý. A rodiče je dostali ze zvyku. Stejně se všichni honí, aby tomu druhému udělali radost nebo už ne z tak ryzích důvodů. Všichni ted sedí doma a dojídají vánoční zbytky, připravují se na Silvestra, jak se vytrhnout z rodinných kruhů a konečně si taky sami trochu zařádí. Ale potom přijde zase ta škola. Ale tentokrát jsou to dloouhý prázdniny. Všichni jdeme do kina, do čajovny a nebo se chodí pořád ven, dokud to jde. Lenoši znají televizní program nazpamět a druzí se mu vyhýbají, aby je taky neupoutal. Nadšení z dárku? Povánoční deprese? Předsilvestrovské šílenství? Známe z minulého roku co. Ted už jenom, co bude dál? Přežijeme tohle volno ve zdraví nebo si někdo něco zlomí na sněhu, kterého nikde není dostatek a může se jít lyžovat leda na bahníčko? Vánoce jsem časem kouzel a blabla. Ale když se na to podíváte realně, je to hlavně čas, kdy se nemusí nic pořádně dělat, jenom to, na co máte náladu. Tečka. :-)

Coldplay songs

23. listopadu 2008 v 11:55 | Lentilka
Na co čekat?

Až uvidíš vykvést květinu?

Až zase zvadne po chvílí?
Čekala jsem na co?
Zaslepení a bláhový.
Lidé, co se zamilují...


When something is broken
And you try to fix it
What if you should decide?
když je něco rozbitý
a ty se snažíš to spravit
Co když by ses měl rozhodnout?

What if I got it wrong
That you don't want me there in your life
Co když jsem se spletla
že mě nechceš ve svém životě

Everything I know is wrong
Everything I do just comes undone
And everything is torn apart

vše co vím je nesprávné
vše co udělám mi přijde nedokončené
všechno je roztrhané na kusy

It is sweet I could taste in my mouth
You really broke my heart
zanechal jsi nejsladší chuť v mých ústech
skutečně jsi zlomil mé srdce


=Coldplay

První sníh

22. listopadu 2008 v 0:13 | Lentilka
Přišel sníh, přišla zima
První sníh nikdy není záležitost jenom jednoho člověka. Týká se to všem. Od nejmladších po nejstarší. Když jsem dneska spatřila první sníh. "To není možné,"prolétlo mi hlavou. Bylo to jenom pár vloček, které se potulovaly kolem mého okna, ale stejně. Teď večer když se strhla větší bitva sněhu jsem dostala chuť se jít projít. Nemůžu jít ven sama a v noci. Můžu to obdivovat z okna. Sníh dostává věci do pohybu. Nikdo by se do prvního sněhu neměl vydat sám, protože to by mohl moc rozjímat. Jenom když pod nohami křupe vrstva sněhu a člověku sníh padá do vlasů, vytváří to tu správnou atmosféru. Je to laskavý a něžný okamžik. Jako když ti někdo přejede prstem po tváři a zastudí. Je to signál toho, že přišel čas šál, čepic a rukavic. Není pochyb, je tu zima. Zničeho nic a nečekaně. Nikdo nedoufal ani ve vločku do prosince. Ale ten už je taky za dveřmi. Čas neúnavně utíká a člověk se potom dívá na tokající zamilované dvojičky a zbývá mu jenom přebíhat od jedné ke druhé nebo se na chvilku odpojit. Nesnáším sníh za krkem.
Všichni to okouzleně pozorují, ty ledové věci co padají z nebe a rychle zase roztají. Já to můžu pozorovat taky. Padají první sněhové bitvy a staví se sněhuláci. Sama na to nemám náladu. Člověk se můžu procházet zasněžením lesem a nadávat, že mu mrznout prsty a psi můžou volně pobýhat a užívat si "tý podivný mokrý hlíny." Zase sama?
V zimě je nejlepší zachumlat se do postele a jenom ležet a lenošit. Možná i odhodlat se k novým věcem. Může popadnout kamarády a vyrazit ven. Všichni jsou v páru? Když sníh zase roztaje přejde i nálada, která přijde jenom v zimě. Ale jen někdo přežije zimu ve zdravý. :-P

My box=Stupid

21. listopadu 2008 v 23:48 | Lentilka

Interview s upírem

14. října 2007 v 14:56 | Lentilka
http://www.poster.net/pitt-brad/pitt-brad-tom-cruise-interview-with-a-vampire-3700520.jpg

Písničky VCM

22. května 2007 v 21:28 | Lentilka
Písničky, které jsem posluchala, když jsem psala Více než nic. Bylo jich samozřejmě víc, na tyhle jsem si vzpoměla jenom právě teď nebo mi tu knížku některé pouze připomínají...:) jeslti máte podobnou písničku, napiště mi jí do komentáříků :) A můžete i připsat, co vám jaká písnička připomíná:)

Víly

30. dubna 2007 v 11:38 | Lentilka
Víly jsou jsou krásné stvoření a každý má svojí vílu.Víly jsou dobré ale i zlé pak je mužeme dělit do 4 ročních období jarní,letní,podzimní a zimní.Víl je tolik, kolik jich chcete vidět.O vílách existují mnoho povídek,příběhů,pohádek a bájí.Někteří lidé věří že mají křídla,delší uši,mají kouzelnou hůlku,že bydlí na hradech ale opravdu je toho moc ale,nebudu vás navádět at´ věříte tomu a tomu.Chceme vám ukázat jaké jsou víly.Ze srdce doufám že se nám to podaří.

Mořské panny

30. dubna 2007 v 11:35 | Lentilka
Mezi mořskou pannou a mořskou vílou je velký rozdíl, tak za 1. mořské panny mají ocasní ploutev a mořské víly nohy. Mořské panny žijí ve větších hlobkách, kdyžto víly se zdržují u útesů nebo břehů. Mořské panny lidi většinou nevyhledávejí, naopak mořské víli ano. Mořské panny jsou velice krásné a nádherně zpívají. Občas vyplouvají na opuštěné pláže a svým zpěvem okouzlují mladé muže, kteří je pak hledají. Většinou je ale pohltí moře. Bydlí v krásných palácích úplně na dně moře, hodně daleko od míst kudy proplouvají lodě. Občas také v zachovalích vracích velkých lodí. Někdy střeží velké vzácné poklady. Potkat mořskou pannu není tak těžké, avšak většinou trvá jen pár minut. Ale i za tu krátkou dobu Vám toto setkání stoupne do hlavy.

Jane Austenová

24. března 2007 v 18:23 | Lentilka
Jane Austenová (orig.: Jane Austen; 16.prosince 1775 - 18.července 1817) byla anglická spisovatelka, představitelka tzv. rodinného románu (domestic novel). Ve svých dílech obvykle zachycovala život venkovských vyšších vrstev. Hlavními postavami jejích děl bývají inteligentní, morálně silné hrdinky, které ostře kontrastují s pošetilostí svého okolí.
Soubor:Jane Austen (chopped) 2.jpg
( Jane Austenová, na portrétu nakresleném starší sestrou Cassandrou)

Čaroděj

16. března 2007 v 11:08 | Lentilka
Čaroděj - osoba (mužského pohlaví) praktikující čarodějnictví. Osoba ženského pohlaví se podle okolností může nazývat čarodějka nebo čarodějnice - druhé označení bývá obvykle chápáno pejorativně nebo jako označení osoby zlé. Odpovídající označení zlého čaroděje je černokněžník. Mág může být synonymem čaroděje nebo označení specializace. Další specializací je nekromancer (nekroman), zabývající se magií smrti - tedy oživování mrtvých apod (obvykle je to považováno za černou magii). Kouzelník (kouzelnice) bývá spíš člověk, který magii neovládá, ale předstírá to pomocí triků.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Magician_Shokyokusai_Tenkatsu.jpg
( Japonská čarodějka Šokjokusai Tenkacu)

V legendách

Není znám jediný skutečně doložený historický čaroděj, ale kromě nepočítatelných bezejmenných čarodějů se vyskytují i čarodějové jmenovaní a slavní.
 • Abe no Seimei, Japonsko
 • Faust z českých legend
 • Merlin z legendy o králi Artušovi
 • Rasputin, ruský kněz
 • Taliesin, hlavní hrdina waleských mýtů
 • Pan Twardowski, polská obdoba Fausta
 • Zarathustra, zakladatel zoroasterismu

Vyskytují se i čarodějnice:
 • Kirké z Odyssey
 • Morgana Le Fay z legendy o králi Artušovi
Čarodějnictví je pojem, který měl v různých společnostech a dobách různé významy. Společné těmto významům je užití údajných nadpřirozených schopností či sil. Naopak různý je vztah k náboženství, magii, etice. Osoba, která čarodějnictví provozuje, je označována jako čaroděj, čarodějka nebo čarodějnice. Víra v čarodějnictví je v rozličné podobě přítomná v mnoha kulturách, je vlastní zvláště kulturám indoevropským a i v dnešní době přežívá jak ve vyspělých, tak v primitivních společenstvích.
Lze jen velmi obtížně stanovit období, kdy bylo výrazu čarodějnictví užito poprvé, stejně kdy se poprvé objevují fenomény, které jsou s čarodějnictvím spjaty: kouzlení, domnělé schopnosti létat, smlouva s temnými silami, často spojená s bizarním sexuálním chováním, představy blízké halucinacím, náboženské bludy apod. Je zároveň velmi těžké rozlišit, co se skutečně týkalo jednotlivě toho kterého fenoménu a co je pouze legendární interpretace. Téma čarodějnictví se také vždy mísí s neoprávněným užitím asociací, které dodávají tématu atraktivitu, a vlastním myšlenkovým světem autorů, kteří se snaží téma pojednat. Výrazům čarodějnictví, čaroděj a čarodějnice proto nelze systematicky přisuzovat zcela určitý obsah, nelze o nich hovořit pouze jako o psychologickém či religionastickém předmětu.

Praxe

Víra v čarodějnictví obsahuje víru, že existují způsoby, kterými lze ovládat druhé lidi; mezi základní takové možnosti patří následující:
 1. výroba předmětu symbolizujícího danou osobu a jeho ovládání (ne vždy musí tento předmět něco společného s ovládanou osobou);
 2. nekromantika čili využívání mrtvých;
 3. zaříkávání;
 4. lektvary.
Užitím některého z uvedených postupů či jejich kombinací mág získává zvláštní schopnosti, může měnit podobu a získávat moc nad svými nepřáteli. Další charakteristiky mágů jsou ovlivněny místními tradicemi (např. létání na koštěti), náboženstvím a obavami lidí. U čarodejnic se většinou předpokládal neobvykle dlouhý život, nikdy ne nesmrtelnost. Čarodejnice často sloužily temným silám (např. ďábel), jindy jejich chování bylo motivováno vlastním prospěchem.
Pojem čarodějnice či čarodějnictví lze dnes rozdělit do čtyř skupin:
 1. příslušnice náboženství Wicca, lultovního společenství se vztahem k mytologickým představám a k rituálu Velké bohyně a Rohatého boha;
 2. okultní čarodějnické společenství, v němž jsou ženy podřízeny mužům-mágům;
 3. ženy, které veřejně či tajně nabízejí určitý "sortiment" služeb (vykládání z karet, jasnovidectví, bylinkářství, zaříkávání apod.);
 4. ženy ovlivněné feminismem, které v duchovní souvislosti s dávným čarodějnictvím vyžadují své právo na sebeurčení vlastního života a víry; tento kult většinou lpí na základních prvcích (voda, oheň, vzduch a země) a na spolupráci s určitými energiemi (velmi blízké přírodnímu náboženství).

Čarodějnické kulty

Existují i novodobé čarodějnické kulty, např. wicca. Moderní čarodějnické spolky považují čarodějnictví za nejstarší pranáboženství - kult Velké bohyně stvořitelky. Hlavními znaky jsou smysl pro harmonii, soužití s přírodou, cit pro přírodu a živly. Čarodějnice většinou uctívají Boha (dříve lovu) i Bohyni (dříve plodnosti), případně Bohyni samotnou.
Novodobé čarodějnické kroužky (coveny) jsou vytvářeny na způsob buněk; mají zpravidla až 13 členů. Kroužky stejně jako jednotlivé čarodějnice mají ve vykonávání svých rituálů, zpěvů a zaříkávání autonomii a svobodu. Přijetí do čarodějného kruhu nastává skrze iniciaci (zasvěcování). Kroužky jsou vedeny kněžkou a knězem s rovnocenným postavením. Kněžka ani kněz nejsou vedoucí ve smyslu "big boss", jejich úkol je spíše usměrňovat energii při rituálech.
Čarodějnický kalendář má 12-13 měsíců se svátky jako rovnodennosti, slunovraty, čtvrtletní slavnosti (těchto osm svátků se někdy označuje jako sabaty), úplňky, ferálie, luperkálie a pod. Nejvyšší zákon čarodějnické magie zní: "Dělej, co chceš, pokud to nikomu neškodí." To mimo jiné znamená, že čarodějka nesmí ovlivňovat něčí svobodnou vůli, tj. nevyvolává u konkrétního člověka lásku a pod. Některé jednotlivé rádoby čarodějnice nabízejí prostřednictvím novinové inzerce své služby za honorář - k nim patří mj. číselná loterie, věštění z křišťálové koule, horoskopy, dohazování a zbavování se partnera na dálku magickými praktikami.

Co není čarodějnictví

Známý postup propichování panenek nepatří mezi praktiky čarodějnictví, ale wodoo.
Uctívání Satana (Ďábla) patří do satanismus.
 
 

Reklama